Газета по-надвірнянськи
 

Громада Биткова вимагає допомоги

21 березня 2014, 15:06 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 910 переглядів

Як поінформувало керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз», соціальні проблеми, котрі накопичились у територіальній громаді селища Битків, та відсутність ефективних дій щодо їх вирішення змусили його жителів у п`ятницю, 14 березня ц. р., перекрити дорогу Битків-Білозорина.

Цим громадським протестом, спричиненим жахливим станом утримання згаданої дороги, битківчани хотіли привернути увагу до своїх проблем і районної влади, і райавтодору, і підприємств, що здійснюють свою діяльність на території селища. Результату досягнули – на місце заходу оперативно прибули начальник Надвірнянського райавтодору Віктор Зінкевич та начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна.

Битків_2

Серед вируючих пристрастей віднайшлось місце й конструктивному підходу – гості запропонували варіанти вирішення проблеми. Зокрема, Володимир Чуприна запевнив, що підприємство невідкладно виділить необхідний транспорт для відновлення дороги, а на перспективу для вирішення цієї проблеми пообіцяв звернутись до ПАТ «Укрнафта» з пропозицією передбачити на це кошти у програмі соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області за участі Товариства на 2014 рік.

У ході зустрічі обговорили також інші наболілі питання життя громади, серед яких розроблення генплану селища. Досягнуто домовленості провести найближчим часом зустріч активу селища з представниками влади району та керівництвом НГВУ «Надвірнанафтогаз», на якій мають створити робочу групу для підготовки цих питань до розгляду на сесії селищної ради та на нарадах районного й обласного рівнів. Заплановано також обговорити стан надходження коштів до селищного бюджету від платників податків та про передачу у комунальну власність територіальної громади санаторію-профілакторію «Плай».

***

Битківський селищний голова Іван Годзюр підтвердив перекриття дороги на півгодини під час проведення віча з обговорення назрілих проблем. Уточнив також, що громада вимагає скасувати державні акти на право постійного користування землями ПАТ «Укрнафта» та передачі цих земель в оренду. На території Битківської селищної ради є 103 діючі нафтогазові свердловини і багато об`єктів НГВУ «Надвірнанафтогаз» та «Полтавагаз». Ці підприємства сплачують лише 25 відсотків від вартості земельних ділянок за грошовою оцінкою землі 8-річної давності. Це невеликі кошти для місцевого бюджету. Орендна плата збільшила б доходи селища, так необхідні для соціально-економічного розвитку.

Громада вважає необхідним повернення у місцевий бюджет податку з фізичних осіб, який із 2011 року ПАТ «Укрнафта» сплачує у Надвірнянський міський бюджет, керуючись новим Податковим кодексом (за місцем реєстрації). Але ж законодавство не суперечить надходженню цих податків у Битківський селищний бюджет, зокрема, від ПАТ «Полтавагаз», відділу освіти РДА, Надвірнянського держлісгоспу та ін.

Не менш тривожить битківчан стан доріг та відсутність генплану селища, без якого неможливо оформити право власності на житло, укласти договори на газо-електропостачання тощо. Серед вимог і передача у власність територіальної громади профілакторію «Плай», на базі якого можна створити реабілітаційний кардіологічний центр або дитячий оздоровчий заклад. Ці та інші проблеми планували обговорити на засіданні робочої групи, яке у зв`язку із теперішньою мобілізацією населення перенесли на пізніше.

***

Громадський активіст смт. Битків Василь Сенатович провів паралелі із колишніми часами, коли, навіть, комуністи з більшою увагою ставились до проблем громади, ніж керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз» за останні 24 роки. За його словами, «складається враження, що Битків використали і «кинули». Але, як тільки стабілізується ситуація в Україні, громада чітко нагадає про свої проблеми і вимагатиме їх вирішення».

 

Записала

Орися СПІВАК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!