Газета по-надвірнянськи
 

Кличе слово Тараса

14 березня 2014, 15:06 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 569 переглядів

200-річний ювілейний день народження Генія і Пророка української нації Тараса Шевченка Надвірнянщина, як і вся Україна, відзначила без зайвої церемоніальної пишності, у великій тривозі та глибокій скорботі.

Скорбота – за полеглими Героями Небесної Сотні, серед яких і ланчинець Василь Шеремет, з котрим того ж дня попрощалися краяни на його останній путі до Вічного спочинку. Тривога викликана надзвичайно небезпечними для збереження територіальної цілісності України подіями в Криму, які з кожним днем все реальніше наближують до нас ту страшну думку, що «завтра може бути війна…». Нечестивці, супостати чекають-не дочекаються сепаратистського референдуму, а свідомі громадяни України – чесний люд – у тяжкій задумі: «Що після Криму?..». На ці та решту болісних питань дав відповідь великий Тарас у своєму безсмертному «Кобзарі». Але, як з`ясувалося, на початку державотворчого шляху ми ще до кінця не усвідомили його суті, не дочитали. І лише революція Гідності на київських барикадах змусила по-новому осмислити Шевченкове «Борітеся – поборете…». І поки не «діждемося Вашингтона з новим і праведним законом» Майдан розходитися не збирається.

IMG_9132

А тим часом, віддаючи славу і честь Кобзареві, до його пам`ятника під мелодію «Думи мої, думи» влада і громадськість поклали квіти. Молебень відправили декани Надвірнянські УГКЦ о. Ігор Шліхутка та УПЦ Київського патріархату о. Олег Траско.

Вишикуваний перед громадою загін народної Самооборони прямо з Майдану вирушив у Ланчин на похорон Героя Небесної Сотні Василя Шеремета. Вслід за ними народний аматорський чоловічий квартет районного будинку культури «Легіт» під орудою Віктора Чудновського виконав тужливу пісню Ангелів «Пливе кача по Тисині», що стала уже символічним гимном пам`яті за Небесною Сотнею. Особливого звучання їй надав тележурналіст Володимир Голіней, читаючи в унісон з піснею скорботно-щемкий вірш-монолог героя барикад.

IMG_9160

Суть героїчно-тривожного сьогодення виразно, яскраво і пристрасно висвітлили аматори художньої самодіяльності району: народний хоровий колектив РБК під керівництвом Яреми Павлика, хор церкви Воздвиження Чесного Хреста м. Надвірна під орудою Надії Мацьків, ведуча Галина Чуревич, методист РБК, автор сценарію Дарія Гринішак, читці поезії Т. Г. Шевченка – переможці і призери присвячених йому різноманітних конкурсів: Тетяна Андріїв, Олеся Косюк, Дана Зеленко, Назар Олексин та інші.

IMG_9172

«Заповіт» Тараса Шевченка виконали спільно всі учасники урочистої події, серед яких і представники трудового колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз». Приємно відзначити, що делегація надвірнянських нафтовиків чи не єдина прибула на святкування організованою колоною і чисельно складала досить вагому частку учасників святкового віча – майже третину. І це добрий приклад для наслідування в інших трудових колективах нашого краю. Особливо у ці дні маємо усвідомити, що Кобзарева поезія, могуття його голосу і розкрилля таланту дуже вартісні і потрібні у нинішній час, коли Україні погрожує агресор.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!