Газета по-надвірнянськи
 

Коли майже війна – не до фестивалів…

28 березня 2014, 13:50 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 727 переглядів

На черговій прес-конференції 25 березня ц. р. голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук підбив підсумки роботи облради за березень; поінформував про щоденну діяльність; проаналізував суспільно-політичну ситуацію в державі та на Прикарпатті, зокрема; відповів на запитання журналістів.

***

Ще на початку березня ц. р. обласна рада прийняла рішення про підтримку дій в. о. Президента України, Голови Верховної Ради Олександра Турчинова, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Ради національної безпеки і оборони України щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України. Сформовано обласну програму фінансування мобілізаційних заходів, на що передбачено 8 млн. грн. Обласна рада передала вже 600 тис. грн. на мобілізаційні заходи і якщо потрібно буде, то збере ще додатково гроші, зазначив Василь Скрипничук. В області формують три батальйони добровольців. – Це – не просто, – сказав Василь Скрипничук.  – Мобілізація повинна проходити не як отаманщина, а під керівництвом військовиків. Запропоновано, щоб розраховували і на 10 тисяч депутатів нашої області усіх рівнів.

У другій декаді березня обласна рада прийняла рішення щодо невідкладного вступу України в НАТО, підготовлено відповідне звернення (його текст – на стор. 2).

Голова обласної ради підкреслив, що наразі недоречно проводити на Прикарпатті фестивалі. Тож, кошти на їх організацію також спрямують до фонду Ради оборони області. Василь Скрипничук сказав: – Ми не будемо проводити в цьому році Гуцульський фестиваль (мав відбутися у Надвірній), коли майже йде війна. І це правильно буде. Очевидно, що ці всі фестивальні варіанти і видатки на них сьогодні не є першочерговими.

***

Обласна рада прийняла чимало (1200) рішень, із них – 60 звернень. Деякі з рішень, які відображали гострі політичні моменти часу в країні, оперативно оскаржувала обласна прокуратура, відбувалися суди. Одначе нині все змінилося і зараз уже не є антизаконним, скажімо, встановлювати червоно-чорний стяг національно-визвольної боротьби ОУН-УПА, констатовано  в ході розмови із представниками ЗМІ.

Василь Скрипничук поінформував про створення в обласній раді управління майном. ОДА втричі скоротила аналогічний структурний підрозділ. На часі – підготовка до робочої (неполітичної) сесії обласної ради.

Василь Скрипничук уточнив, що у випадку військового стану держава введе обмеження для органів місцевого самоврядування. Обласна рада може, навіть, припинити роботу. Тоді керуватимуть держадміністрації та військові комісари. Щодо ситуації в районах, то голова обласної ради назвав її непростою й ускладненою тим, що не призначають голів райдержадміністрацій. Власне це і змусило його звернутися до в. о. Глави держави, Парламенту й Уряду країни із письмовим проханням прискорити призначення голів РДА.

– Ускладнюється ситуація тим, що не призначені голови місцевих РДА і я не розумію в чому суть справи, – розмірковував перед працівниками мас-медіа Василь Скрипничук. – Для чого не призначати голову РДА і «тягнути» аж до місяця? Якщо існує така посада, то вона повинна бути зайнята кимось, хто бере на себе відповідальність. Якщо ми не призначаємо, а в умовах військового стану торгуємося за посади у районах, починаючи від Майдану і завершуючи люстраційними напівзаконними чи взагалі незаконними комітетами, то про що йде мова? Про стабільність ситуації? Певно, що ні. Про керованість ситуацією? Напевно, ні. Очевидно, мова йде про те, що хтось цілеспрямовано дестабілізує ситуацію, не призначаючи людей на посаду, підсумував Василь Скрипничук.

Продовжуючи тему люстраційних процесів, керівник представницької влади області зазначив, що все має відбуватися у правовому полі, щоб не розпочалися різні «вендетти» тощо. Акуратно, врівноважено і з повагою до людей – такі принципи повинні переважати у всіх складнощах нинішнього періоду. І якщо треба буде воювати, то «не сотнею нашими вулицями». Має бути одна єдина команда, уточнив, висловлюючись проти «отаманщини», Василь Скрипничук.

***

Тезисно – про відповіді на запитання.

Про пожежі у церквах Прикарпаття. За фактами підпалів мають бути відкриті кримінальні справи. Це можуть бути теракти з боку інших держав.

Стосовно розбазарювання земель за межами населених пунктів. На нещодавній нараді в Уряді звернулися письмово, щоб ці землі ввести у межі сільських, селищних рад. За всіма фактами відкриють кримінальні справи. Негласний мораторій на розбазарювання земель уже наклав голова ОДА.

Про формування депутатської сотні. З такою пропозицією звернулися до обласного військового комісара. І при першій потребі сформують. А поки що депутати проводять роз`яснювальну роботу в населених пунктах щодо часткової мобілізації та допомоги Збройним Силам України.

Щодо розміщення військових частин із Криму на території області. Проблем із розміщенням дислокованих військових частин не буде. Питання готові обговорити при першій же вимозі. Тим часом, 19 кримських татар прийняла у себе відома агрофірма Героя України Василя Ткачука у с. Підгайчики. Загалом у Коломийщині знайшли тимчасовий прихисток майже півсотні кримчан.

Про фінансування про­грам-проектів розвитку місцевого самоврядування. Переможців цих проектів поки що не фінансують, але й не знімають. Разом з тим, не розпочавши фінансуваня одних, не можуть приступити до оголошення наступного конкурсу.

***

Попри всю напругу подій і важких передчуттів війни Василь Скрипничук не оминув і теми духовності. Зокрема, він поділився із журналістами позитивними враженнями, що справили на нього відзначення 200-річного ювілею Великого Тараса. А найбільше голова обласної ради у захопленні від декламування віршів Кобзаря Владикою митрополитом УГКЦ Володимиром Війтишиним, що йшло щиро, від душі.

Торкнувся й визначної події інтронізації Владики Василія Івасюка. На думку голови облради, це свідчить, що нинішній духовний Провід УГКЦ не боїться призначати місцевого вихідця на високу посаду, чого раніше не спостерігалося. Журналістам Василь Скрипничук продемонстрував карту двох десятків деканатів Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, яку він подарував також й о. Василію Івасюку.

Василь Скрипничук зізнався: – На старості літ починаю задумуватися про роль Церкви. Нині Церква робить багато (чи не найбільше від інших суспільних інституцій), щоб утримувати людей у мирі й спокої…

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!