Газета по-надвірнянськи
 

Лицар національного духу

7 березня 2014, 12:45 | Рубрика: Громадськість, Духовність Версія для друку Версія для друку 475 переглядів

Шевченківський березень попри агресивні дії історичного ворога України  колонізатора-москаля вінчається розмаїттям пошанувань з нагоди 200-річчя від дня народження Генія.

У виставковому залі картинної галереї у будинку «Просвіти» – книжково-ілюстративна виставка з літературних обріїв двох епох, періодичні видання, листівки, значки, медалі, марки, конверти, плакати, унікальне погруддя Кобзаря, подароване Антоніною Красицькою – праправнучкою по сестрі Катерині. Це була найстаріша і найближча людина до родоводу Тараса Шевченка.

Серед великого загалу видання «Тарасові роковини» Б. Лепкого – Відень, 1915 р.; «Шевченкова криниця» – Львів, 1992 р. і багато інших цікавих представлень. Т. Шевченко був невід`ємний від свого народу, хоч жив, не маючи повної волі реалізувати свій надзвичайно потужний творчий потенціал.

«Історія мого життя складає частину історії моєї Батьківщини» – писав Тарас Шевченко. Він був універсально обдарований. Перший українець – академік гравюри. Інтереси його – це Україна, на вівтар якої поклав своє непросте життя: «мучусь, караюсь, але не каюсь».

Оце справді героїчна позиція за вшануванням найвищої постаті у світі. У тяжкий час для України освітлюймо свої душі його словом. Читаймо «Кобзар» і знайдемо відповіді на багато запитань сьогодення. Як писав Олесь Гончар: «Шевченко для України – вічний орієнтир».

Українці – народ гордий, має велику культуру, бо стоїть на вічнім шляху до Шевченка. «Шевченко з нами і нині будує нашу незалежну Україну» – ці слова належать видатній письменниці Раїсі Іванченко. Вдивляємося у глибінь його поезії, прози, живопису і розум наш стане світлішим, а серце теплішим, Україна – духовно розквітаючою, інтелектом міцнішою. «За глибиною істинного людського почуття, досконалістю слова Тарас Шевченко є не лише великим поетом України, а й одним із найбільших європейських поетів» – писав Вольфганго Джусті, професор Римського університету.

Хай святиться ім`я його у віках!

 Ярослав ЛАЗОРКО,

голова Надвірнянської філії

Всеукраїнського благодійного культурно-наукового

фонду Тараса Шевченка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!