Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянщина готується прийняти біженців із Криму

21 березня 2014, 14:58 | Рубрика: Новини, Україна Версія для друку Версія для друку 718 переглядів

У нашій області вже офіційно зареєстровано понад 200 внутрішньопереміщених осіб – такий попередній статус надають переселенцям із Криму (до набуття ними стутусу біженців і користування пільгами). Люди знайшли прихисток в обласному центрі, а також Яремчанщині, Снятинщині, Городенківщині.

Наш район також готується прийняти жителів Криму. Нараду з питань організації тимчасового перебування біженців провів 19 березня заступник керівника апарату, начальник інформаційно-аналітичного відділу РДА Тарас Дем`янчук за участі заступника голови районної ради Івана Степника, відповідальних працівників відділів, управлінь та інших структурних підрозділів районної виконавчої влади.

Зокрема, обговорено аспекти надання співвітчизникам такої категорії всіх видів державної соціальної підтримки (пенсії, допомоги, компенсації), безкоштовного (на цьому наголошували на аналогічній нараді в області) медичного обслуговування, організації навчання й виховання їх дітей у ДНЗ та школах, а також працевлаштування. Для цього усім соціальним службам району доручено визначити відповідного координатора, оприлюднити номери контактних телефонів.

Окрему увагу акцентовано на розселенні біженців. У сформованому райцентром соціальних служб для сім`ї, дітей і молоді банку даних – 150 сімей, котрі висловили бажання і згоду надати потерпілим від кремлівської окупації власне житло. Для цього між власником житла і користувачем укладатимуть відповідний договір (спочатку на 7 днів) про надання житлового приміщення в тимчасове безоплатне користування. Зазначалося також, що за станом на той час (проведення наради) жоден із власників готельного бізнесу в районі, на жаль, поки що не зголосився прийняти у себе біженців.

Учасники засідання обмінялися думками щодо пошуку приміщень для щойно прибулих із Криму (до моменту вирішення питань з їх місцем проживання), а також для збору гуманітарної допомоги.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!