Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянська Самооборона: «Наше завдання – наведення порядку і законності»

14 березня 2014, 15:12 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 897 переглядів

На кожному молебні за кращу долю України чи відзначенні державних свят присутня Самооборона Майдану  Надвірнянського району. Це, переважно, уже зрілі чоловіки, одягнені у камуфляжні однострої із жовто-синіми пов’язками. Кожний із них – справжній патріот рідної землі, який прагне бачити Україну вільною від тоталітаризму і проявів корупції. Про те, які завдання на них покладено і що вони роблять для наведення порядку у Надвірнянщині, нам розповів координатор Самооборони Віталій Трачук.

Для яких цілей створили Самооборону Майдану Надвірнянського району?

– Вона створена згідно із наказом її керівника Андрія Парубія (тепер секретар Ради національної безпеки і оборони) як військова організація (наказ № 1 «Про основні засади організації «Самооборони Майдану» опубліковано у «Народній Волі» у № 14-16 від 14-го лютого ц. р). Її осередки діють в обласних та районних центрах. Перед керівниками  поставили завдання забезпечити виконання вимог, задекларованих Майданом. Наше завдання – наведення порядку і ладу, руйнування тоталітарної машини донедавна чинного урядового режиму, який витягував з людей останні соки. Ця машина режиму працювала тільки заради блага «однієї сім’ї».

Чим Самооборона є для громади?

 – Ми стали буферною зоною між радикально налаштованими людьми та керівниками, які прислужували режиму. Такі агресивні дії могли призвести до безладу і хаосу. Тому Самооборона взяла на себе відповідальність за налагодження контакту. Враховуючи першочергові прохання громади – а це, у першу чергу, зміщення керівників, прихильних до режиму, ми зверталися до них із проханням добровільно написати заяви про звільнення з посад. Якщо це відбувалося, тоді ми брали його під свій захист. У подальшому Штаб національного спротиву в Надвірнянському районі, в який ми входимо, вирішив, що такі дії є вже недоцільними, бо керівники, найбільш лояльні до режиму, були зміщені з посад. Діяльність чиновників, яких підозрюють у корупції, уже перевіряють відповідні органи. Ті представники влади, які пройдуть люстрацію і якщо до них не буде зауважень, матимуть змогу працювати далі. Якщо ні, то громада повинна сама визначати хто має керувати економікою, культурою чи іншими галузями у районі.

IMG_9130

Чи відбудеться і яким чином у нашому районі процес перезавантаження влади?

– Безсумнівно, відбудеться. Зміни у суспільстві мають розпочатися із самих низів і рухатися до верхніх щаблів. Тільки у маленьких селах, селищах, містах повинен починатися процес формування нової влади. Я упевнений, що наше серце і розум усе зроблять гідно. Нашим прямим покликанням є наведення тут порядку. Реформи і зміна формації влади мають відбуватися тільки знизу.

Яка чисельність Самооборони у нашому районі?

– Згідно із реєстрами майже 700 людей, які працюють на теренах Надвірнянщини та Яремчанщини. Зараз на Майдані у Києві, де ще боротьба триває, є явно виражені активісти, які були з самого початку зародження протестного руху. Нова влада плідно співпрацює із загонами Самооборони. Є багато проблематичних питань, які ще на стадії юридичного опрацювання. Самооборона є прямим уособленням думки людей і вона завжди буде з народом.

IMG_9257

У чому проявляється співпраця очолюваної вами Самооборони з місцевою владою, зокрема, з органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами (райвідділ міліції та СБУ), «Правим сектором», Автомайданом у районі тощо?

– Для плідної роботи та забезпечення порядку в районі Самооборона координує свої дії зі Штабом національного спротиву, в який входять керівники району, депутати районної і міської рад, представники політичних партій і громадських організацій. Разом з органами внутрішніх справ патрулюємо, щоб забезпечити громадський порядок, виїжджаємо на виклики, реагуємо на звернення краян. Також патрулюємо із загоном дорожньо-патрульної служби районні автошляхи. Із автомайданівцями виїжджаємо на різного роду акції та віче.

P. S. У неділю, 9-го березня ми віддали у Ланчині останню шану Герою України, мученику в ім’я нової і воскреслої України Василю Шеремету. Це є нашим святим обов’язком і ми маємо знати і шанувати наших героїв.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!