- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Надвірнянська Самооборона: «Наше завдання – наведення порядку і законності»

Posted By Модератор On 14.03.2014 @ 15:12 In Новини | No Comments

На кожному молебні за кращу долю України чи відзначенні державних свят присутня Самооборона Майдану  Надвірнянського району. Це, переважно, уже зрілі чоловіки, одягнені у камуфляжні однострої із жовто-синіми пов’язками. Кожний із них – справжній патріот рідної землі, який прагне бачити Україну вільною від тоталітаризму і проявів корупції. Про те, які завдання на них покладено і що вони роблять для наведення порядку у Надвірнянщині, нам розповів координатор Самооборони Віталій Трачук.

Для яких цілей створили Самооборону Майдану Надвірнянського району?

– Вона створена згідно із наказом її керівника Андрія Парубія (тепер секретар Ради національної безпеки і оборони) як військова організація (наказ № 1 «Про основні засади організації «Самооборони Майдану» опубліковано у «Народній Волі» у № 14-16 від 14-го лютого ц. р). Її осередки діють в обласних та районних центрах. Перед керівниками  поставили завдання забезпечити виконання вимог, задекларованих Майданом. Наше завдання – наведення порядку і ладу, руйнування тоталітарної машини донедавна чинного урядового режиму, який витягував з людей останні соки. Ця машина режиму працювала тільки заради блага «однієї сім’ї».

Чим Самооборона є для громади?

 – Ми стали буферною зоною між радикально налаштованими людьми та керівниками, які прислужували режиму. Такі агресивні дії могли призвести до безладу і хаосу. Тому Самооборона взяла на себе відповідальність за налагодження контакту. Враховуючи першочергові прохання громади – а це, у першу чергу, зміщення керівників, прихильних до режиму, ми зверталися до них із проханням добровільно написати заяви про звільнення з посад. Якщо це відбувалося, тоді ми брали його під свій захист. У подальшому Штаб національного спротиву в Надвірнянському районі, в який ми входимо, вирішив, що такі дії є вже недоцільними, бо керівники, найбільш лояльні до режиму, були зміщені з посад. Діяльність чиновників, яких підозрюють у корупції, уже перевіряють відповідні органи. Ті представники влади, які пройдуть люстрацію і якщо до них не буде зауважень, матимуть змогу працювати далі. Якщо ні, то громада повинна сама визначати хто має керувати економікою, культурою чи іншими галузями у районі.

IMG_9130 [1]

Чи відбудеться і яким чином у нашому районі процес перезавантаження влади?

– Безсумнівно, відбудеться. Зміни у суспільстві мають розпочатися із самих низів і рухатися до верхніх щаблів. Тільки у маленьких селах, селищах, містах повинен починатися процес формування нової влади. Я упевнений, що наше серце і розум усе зроблять гідно. Нашим прямим покликанням є наведення тут порядку. Реформи і зміна формації влади мають відбуватися тільки знизу.

Яка чисельність Самооборони у нашому районі?

– Згідно із реєстрами майже 700 людей, які працюють на теренах Надвірнянщини та Яремчанщини. Зараз на Майдані у Києві, де ще боротьба триває, є явно виражені активісти, які були з самого початку зародження протестного руху. Нова влада плідно співпрацює із загонами Самооборони. Є багато проблематичних питань, які ще на стадії юридичного опрацювання. Самооборона є прямим уособленням думки людей і вона завжди буде з народом.

IMG_9257 [2]

У чому проявляється співпраця очолюваної вами Самооборони з місцевою владою, зокрема, з органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами (райвідділ міліції та СБУ), «Правим сектором», Автомайданом у районі тощо?

– Для плідної роботи та забезпечення порядку в районі Самооборона координує свої дії зі Штабом національного спротиву, в який входять керівники району, депутати районної і міської рад, представники політичних партій і громадських організацій. Разом з органами внутрішніх справ патрулюємо, щоб забезпечити громадський порядок, виїжджаємо на виклики, реагуємо на звернення краян. Також патрулюємо із загоном дорожньо-патрульної служби районні автошляхи. Із автомайданівцями виїжджаємо на різного роду акції та віче.

P. S. У неділю, 9-го березня ми віддали у Ланчині останню шану Герою України, мученику в ім’я нової і воскреслої України Василю Шеремету. Це є нашим святим обов’язком і ми маємо знати і шанувати наших героїв.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2014/03/nadvirnyanska-samooborona-nashe-zavdannya-navedennya-poryadku-i-zakonnosti/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2014/03/IMG_9130.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2014/03/IMG_9257.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.