Газета по-надвірнянськи
 

Окупація триває. Політики зволікають. Прості українці мобілізуються на захист Вітчизни від агресора

7 березня 2014, 14:02 | Рубрика: Протести Версія для друку Версія для друку 622 переглядів

У суботу, 1 березня ц. р. Путін оголосив Україні війну. Спочатку вранці самопроголошений глава Ради міністрів АР Крим Сергій Аксьонов звернувся до президента РФ Володимира Путіна про надання сприяння у забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим. Путін відреагував блискавично, так само блискавично відреагували обидві палати підконтрольної йому Держдуми. О 17.20 вони проголосували за введення російських військ на територію Криму. Російські війська в порушення договорів між Україною та РФ заблокували українську базу прикордонників у Балаклаві.

***

Згодом українці почули новину: екс-президент Віктор Янукович, який ховається від переслідування українських правоохоронців у Росії, попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для «відновлення законності» в Україні.

***

У свою чергу, Верховна Рада прийняла заяву, в якій нагадала Росії, що просити про введення військ в Україну може лише парламент.

***

Жодна військова частина, жоден гарнізон чи корабель не виконуватимуть ультиматуму російських військових здати зброю і присягнути самопроголошеному «уряду Криму» чи покинути службу.

***

Путін провів прес-конференцію для російських журналістів, на якій спростував чутки про смерть Януковича, сказав, що Росія не буде приєднувати Крим.

***

У Криму фактично йде військова інтервенція Росії. Російські військові чинять тиск на українських. При захопленні прикордонних підрозділів відбувається грубе застосування фізичної сили, загроза зброєю і залякування.

***

У зв’язку зі сформованою ситуацією велика «сімка» відмовляється брати участь у саміті з Росією.

***

Верховна Рада провела екстрене засідання в закритому режимі, де було прийнято рішення звернутися до країн-гарантів з проханням забезпечити цілісність України.

***

Рада нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність.У країні оголошено мобілізацію. Чоловіків почали викликати до військкоматів.

***

На вічі у Надвірній краяни рішуче засудили агресію Росії проти України і висловили готовність до мобілізації і захисту Вітчизни.

***

Група народних депутатів України попередніх скликань ВР Василь КОСТИЦЬКИЙ, Валерій АСАДЧЕВ, Анатолій ТКАЧУК, Володимир ТКАЧЕНКО, Володимир ПАНЧЕНКО та інші звернулися до парламентів держав світу для сприяння у зупиненні агресії Росії проти України та започаткування діалогу з цього питання з керівництвом Російської Федерації.

***

Координаційна рада з питань надання допомоги населенню в області під час надзвичайних ситуацій (подій), на екстреному засіданні 2 березня ц. р. в Івано-Франківську спільно із представниками громадських та релігійних організацій, Самооборони, Студентського штабу супротиву, представників органів влади від медицини, освіти та представників засобів масової інформації звернулисяся до Івано-Франківської обласної ради про необхідність надати допомогу громадянам України, котрі перебувають у місцях військових протистоянь та спровокованих російською владою громадянських конфліктів. Зокрема, надати захист та прихисток таким громадянам, тимчасове їх проживання на території Прикарпаття.

***

Колектив Надвірнянського коледжу НТУ одностайно засуджує військову агресію з боку Росії щодо Автономної Республіки Крим – невід’ємної складової частини України. Засуджуючи великодержавну шовіністичну політику російської влади, ми  з повагою ставимося до російського народу, який став заручником антиукраїнської політики Володимира Путіна та його оточення.

***

Мені як людині, коріння якої проросло на Прикарпатті, боляче усвідомлювати втрати на Майдані у Києві. Сумую з приводу численних жертв. Висловлюю співчуття сім’ям і рідним загиблих. Засуджую насильство, – звертається колишній народний депутат Василь Костицький.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!