Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Сич: «Держава має нарешті відмовитися від популізму в системі охорони здоров’я»

21 березня 2014, 14:44 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 525 переглядів

Дія мораторію на реорганізацію закладів охорони здоров’я, завдаючи медичній галузі непоправної шкоди, є популістською у своїй основі й потребує негайного скасування. Про це 14 березня під час наради з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич.

– Нещодавно прийнятий Верховною Радою Закон України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я» не лише суперечить українській Конституції та чинному законодавству, але й консервує напівфеодальну систему фінансування потреб галузі, що збереглася в Україні ще з радянських часів. Закон суттєво звужує повноваження місцевих громад у сфері надання якісних медичних послуг, бо гальмує процес оптимізації видатків, отже – стримує розвиток системи охорони здоров’я. У підсумку, ми, з одного боку, продовжуємо витрачати мільйони на порожні ліжка, а з іншого боку, саме цих коштів не вистачає закладам охорони здоров’я для поліпшення ситуації в галузі, – зауважив віце-прем’єр-міністр України.

Олександр Сич закликав представників центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і роботодавців об’єднати зусилля в інтересах пацієнтів як кінцевих споживачів медичних послуг, а також доручив МОЗ спільно з представниками інших центральних органів виконавчої влади та громадськості підготувати проект відповідних змін до чинного законодавства.

– Ми маємо не лише унеможливити корупцію та лобізм у сфері охорони здоров’я, але й віднайти оптимальну модель реформування галузі з урахуванням міжнародного досвіду, яка дозволить суттєво поліпшити адресність і якість надання медичних послуг, – резюмував свободівець, повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!