Газета по-надвірнянськи
 

Пам’ятаймо про Романа Шухевича

14 березня 2014, 14:57 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 590 переглядів

Саме його ім’я закарбовано золотими літерами на скрижалях історії боротьби українського народу за свою вільну і демократичну державу. Саме п’ятого березня 1950-го року відбувся останній бій Головного командира, генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Славний син української нації не здався живим ворогам і загинув геройською смертю у Білогорщі поблизу Львова. Початок цього року теж увійшов кривавими і зболеними сторінками в нашу історію. Та, на жаль, у пантеоні мучеників за український народ їх побільшало.

Українська нація пам’ятна тим, що вона завжди готова до самопожертви заради нової і квітучої держави. Опісля Богослужіння 5 березня численні представники громади, Самооборони, районного штабу національного спротиву, вояки ОУН-УПА, керівники міста і району пройшли під бій барабанів смолоскипною ходою через майдан Шевченка у Надвірній до символічної могили Борцям за Волю України.

IMG_9076

На велелюдному віче, депутат районної ради, голова райорганізації ВО «Свобода» Михайло Іваночко зазначив, що зараз постає перед нами одне питання: або нас переможуть, або ми виграємо цю битву за Волю України у цієї кремлівсько-путінської навали, яка суне із півночі на нашу землю. Перемагаємо і тоді живемо гідно. Або нас знову чекає довгий мученицький шлях боротьби до волі і свободи. Ці слова ще на початку 1990-их сказав Герой України, лідер Руху В’ячеслав Чорновіл. І вони зараз на 23-му році Незалежності є вельми актуальними. Розвівався прапор Івано-Франківської самооборони, який обпалений вогнем боротьби на столичному Майдані. Цього вечора згадували і новітніх героїв України – Сергія Дідича, поранених надвірнянців і багатьох інших. – Роман Шухевич може пишатися своїми нащадками, які готові до подвигу і самопожертви заради України. Минуло 64 роки, як Головний командир впав у нерівному бою, але і зараз його подвиг знають та шанують і постулати боротьби є незнищенними.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович нагадав, що історія завжди повторюється. Головнокомандувач УПА боровся проти німецько-фашистських загарбників, і так зараз, коли Небесна Сотня віддала життя за волю України. Ми й зараз маємо стримати натиск ворогів нашої державності. Подвиг майданівців засвідчив, що наша нація є незнищенною і патріотично налаштованою. Вражений боротьбою Романа Шухевича, голова районної ради Василь Попович виокремив значну роль його ідей у побудові України і проростанні вогню боротьби в молодого покоління.

Боротьба Романа Шухевича за волю української нації цього дня звучала у контексті нової боротьби за Україну. Коли за неї вмирали, переважно, молодь, яка не боялася йти проти озвірілої владної банди практично беззбройною. У кожні часи були свої Герої, які готові до самопожертви, знайшлися і в наш час. Вічна слава Романові Шухевичу!

Вічна слава Героям Небесної Сотні! Вічна слава мученикам в ім’я нової української держави! Слава Україні.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!