Газета по-надвірнянськи
 

Підвищено «акцизні» ставки

14 березня 2014, 14:22 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 567 переглядів

Із 1 березня ц. р. набрали чинності зміни щодо збільшення ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої. Зокрема: на вина натуральні з доданням спирту та міцні (кріплені), вермути та інші вина виноградні натуральні з доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів – із 2,51 грн. до 2,86 грн. за 1 літр; на вина ігристі, вина газовані – із 3,65 грн. до 4,16 грн. за 1 літр; на певні види підакцизної продукції, спирт етиловий неденатурований, спиртові дистиляти та спиртні напої за кодами 2206, 2207, 2208 згідно з УКТ ЗЕД – із 49,49 грн. до 56,42 грн. за 1 літр 100-відсоткового спирту.

Нагадуємо, що підприємства, які виробляють або імпортують алкогольні напої, були зобов’язані за станом на 1 березня 2014 р. провести інвентаризацію залишків марок акцизного податку.

Детальніше – за тел. 2-55-00.

Спадщину не оподатковують

Спадщину, отриману від члена сім’ї 1-го ступеня споріднення, оподатковують за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї 2-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Якщо ж майно успадковується від члена родини 2-го ступеня споріднення дитиною-сиротою, котрій виповнилося 18 років, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважають дитину від 14 до 18 років.Податок сплачують спадкоємці спадщини.

 Довідка: відповідно до ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи 1-го ступеня споріднення вважають її батьків, чоловіка або дружину, дітей, у т. ч. усиновлених. Інших членів сім’ї фізичної особи вважають такими, котрі мають 2-ий ступінь споріднення.

Детальніше – у Центрі обслуговування платників податків або за тел. 2-22-79.

ДПІ у Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!