Газета по-надвірнянськи
 

Протидіємо корупції

21 березня 2014, 14:41 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 521 переглядів

Згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» корупцією є використання особою наданих їй службових повноважень та пов’язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов’язаних із цим можливостей. Обов’язок протидіяти цьому покладено на багатьох посадових осіб, розпочинаючи від Президента України і закінчуючи працівниками спеціальних підрозділів.

Торік прокуратура району у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів органами місцевого самоврядування виявила і задокументувала два факти адміністративних корупційних діянь, відповідальність за які передбачена ст. ст. 172-2, 172-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУиАП), які полягали у наданні та отриманні службовою особою неправомірної вигоди за використання особою наданих їй службових повноважень та один факт вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАІІ, яке полягало у порушенні вимог фінансового контролю, передбачених п. І ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», тобто неподанні декларації про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2013 р.

Внаслідок проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів розпочато три корупційні кримінальні провадження про вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 191 ККУ, тобто привласнення, розтрати та заволодіння службовими особами державним та громадським майном шляхом зловживання ними своїм службовим становищем.

Досудове розслідування у цих кримінальних провадженнях прокуратура Надвірнянського району успішно завершила, обвинувальні акти стосовно трьох осіб скеровано до Надвірнянського районного суду. Згідно з вироками суду усіх трьох притягнено до кримінальної відповідальності. Під час досудового розслідування згаданих кримінальних проваджень державним та громадським інтересам повністю відшкодовано 48 тис. грн. збитків.

Якщо Ви бажаєте бути громадянином сильної та заможної країни, там де корупція – це не норма, а тяжкий злочин, то разом ідімо до цієї мети. У разі виявлення чи отримання інформації про вчинення будь-якою особою корупційних діянь, з метою забезпечення невідворотності покарання винних осіб за вчиненні діяння, поновлення прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб, усунення негативних наслідків корупційних діянь, просимо невідкладно інформувати прокуратуру Надвірнянського району за адресою: майдан Шевченка, 39, м. Надвірна або за тел. (03475) 2-91-78 – «гаряча» телефонна лінія прокуратури району.

Назар ГРИЦЮК,

прокурор Надвірнянського району, радник юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!