Газета по-надвірнянськи
 

Рада хоче влаштувати маштабну «люстрацію» для суддів

21 березня 2014, 14:45 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 571 переглядів

Юрій Дерев’янко пропонує очистити судову систему країни

Верховній Раді пропонують перевірити й атестувати українських суддів, щоб звільнити тих, котрі порушували присягу і не відповідають рівню професійної підготовки. Відповідний законопроект № 4378-3 «Про відновлення довіри до судової системи України» напередодні вніс до парламенту народний депутат Юрій Дерев’янко. Документ передбачає визначити правові та організаційні засади проведення перевірки та атестації суддів загальної юрисдикції.

Зокрема, нардеп пропонує створити Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. До її складу повинні увійти: 4 представники Вищої ради юстиції, котрі працюють на посаді судді; 4 представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, котрі працюють на посаді судді; Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики та 2 представники Міністерства юстиції. Також пропонують включити до складу Тимчасової спецкомісії народних депутатів за поданням Голови Верховної Ради – по 2 депутати від кожної депутатської фракції та групи, а також 2 – від позафракційних депутатів.

Передбачається, що підставою для перевірки суддів може бути подання народного депутата, громадської організації, об’єднання громадян, подання фізичних чи юридичних осіб або ініціатива Тимчасової спеціальної комісії. Загалом перевірка суддів передбачатиме аналіз широкого спектру судових рішень – починаючи від справ, які стосуються утиску учасників мітингів і, закінчуючи справами, пов’язаними з проведенням виборів і грубим порушенням майнових прав.

У проекті Юрій Дерев’янко пропонує суддів, котрі за результатами перевірки визнані такими, що не пройшли її, відсторонити від роботи із подальшим їх звільненням з посади «у зв’язку з порушенням присяги». Установлені Тимчасовою комісією обставини, які свідчать про порушення присяги суддею, не потребуватимуть встановлення Вищою радою юстиції або Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

Висновки Комісії надсилатимуть відповідному органу, що обрав або призначив суддю, для прийняття рішення про звільнення судді з посади. Матеріали перевірки, які свідчитимуть про порушення суддею присяги, будуть надіслані до Генеральної Прокуратури для встановлення підстав для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Якщо встановлять невідповідність видатків суддів отриманим доходам, Комісія вноситиме подання до Генпрокуратури про їх притягнення до кримінальної відповідальності. Рішення прийматимуть голосуванням більшості від складу Комісій. Ніхто не зможе утримуватися від голосування. Рішення Комісій стануть обов’язковими до виконання з моменту їх прийняття. Гласність Комісій забезпечуватиметься шляхом публікації щомісячного звіту в газеті «Голос України», інформує прес-служба народного депутата України Юрія Деревянка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!