Газета по-надвірнянськи
 

Спільно знищимо борщівник

28 березня 2014, 13:48 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 576 переглядів

Борщівник Сосновського – отруйна багаторічна холодостійка культура. На одному полі може рости 7-8 років. Якщо краплина соку попала на тіло, цю ділянку необхідно терміново закрити щільною тканиною, щоб запобігти попаданню сонячних променів, а потім добре промити холодною водою з милом.

Борщівник створює загрозу життю та здоров’ю людей, через його швидке розповсюдження родючі землі стають непридатними для використання. Тому необхідні систематичні заходи щодо його знищення. Молоді рослини є доброю кормовою культурою (фаза розетки до викидання суцвіття), яку охоче випасають корови, вівці, коні. Систематично потрібно підкошувати, щоб не дати утворитися суцвіттю; підрізати кореневу шийку на глибині 8-12 см або викопувати. За період від весни до осені хімічний обробіток необхідно проводити 2-3 рази у міру відростання нових рослин. Використовуйте суміш гербіцидів: Раундап Макс бл/га + Альфа Дікамба 0,6 л/га +250 г аміачної селітри; для ранцевого оприскувача на 10 л води – Раундап Макс 120 мл/г + Альфа Дікамба 15 мл/г + аміачна селітра 50 г, які можна придбати у спеціалізованих магазинах. Слід суворо дотримуватись регламентів і санітарних правил, виписаних на етикетках упаковок гербіцидів. Нетрадиційний метод знищення – використання дизпалива (солярки).

Згідно зі ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельним Кодексом України, знищення борщівника Сосновського є компетенцією міського, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджений борщівник, його знищити. Землевласники і землекористувачі, котрі не вживають заходів для боротьби з бур’янами, підпадають під адмінвідповідальність.

Винищувальні заходи повинні проводити всі землевласники і землекористувачі, а також «Райавтодор» – у придорожніх смугах та «Укрзалізниця» – уздовж залізничних колій.

Галина КОЗАР,

провідний спеціаліст

фітосанітарної інспекції

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!