28 березня 2014, 13:26 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку
646 переглядів
Небезпека туберкульозу в тому, що можна заразитися збудником, який стійкий до протитуберкульозних препаратів. Є випадки поєднання туберкульозу з ВІЛ-інфекцією і СНІДом. Туберкульоз – інфекційне захворювання з хронічним перебігом і здатністю до рецидивів (повторних захворювань). При цій хворобі уражаються переважно легені, але можуть бути вражені інші органи людини.
Основний метод виявлення туберкульозу у дітей – щорічне проведення проб Манту. У дорослих основним методом виявлення сухот є профілактичне флюорографічне обстеження один раз на два роки, починаючи із 15 років життя. А особи з підвищеним ризиком захворювання – один раз на рік. Обов’язковому флюорографічному огляду підлягають особи, котрі кашляють три тижні, що перебували в контакті з хворим на туберкульоз, а також члени сім’ї, в якій народилася дитина, і породілля. У хворого туберкульозом можуть бути симптоми, що дозволяють запідозрити цю хворобу: постійна слабкість, підвищена втомлюваність, погіршення апетиту, схуднення, тривала лихоманка (частіше в межах 37-37,5°С), нічна пітливість, тривалий кашель протягом трьох тижнів і більше, задишка, кровохаркання. Якщо хворий на туберкульоз не лікується, то в нього хвороба прогресує, набуває тяжкого перебігу, потім переходить у хронічну форму. Такий хворий постійно заражає оточуючих. Усі, хто перебуває у контакті з ним, повинні отримувати профілактичне лікування протягом трьох місяців амбулаторно.
При виявленні туберкульозу пацієнта направляють до фтизіатра, який лікує хворого в стаціонарі або амбулаторно, та обстежує членів сім’ї. При дотримуванні правильного лікування та його термінів хворий, як правило, виліковується.
Михайло ЯВОРСЬКИЙ,
лікар-фтизіатр
центральної
районної лікарні.
Ще раз про сухоти
Туберкульоз – інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової.
Ознаки туберкульозу: кашель, що триває понад 2-3 тижні, рясне потовиділення вночі, слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищення температури тіла до 37о і більше без видимої причини, що триває понад тиждень. При таких симптомах обов`язковим є рентгенологічне обстеження. Вчасно правильно поставлений діагноз – запорука успішного одужання.
Ольга ФЕЛЕЗЮК,
голова товариства Червоного Хреста.
Софія ЗЕЛІНСЬКА,
медсестра.