Газета по-надвірнянськи
 

Віталій Трачук: «Це, скоріше всього, політичний крок»

21 березня 2014, 15:14 | Рубрика: Вторгнення, Україна Версія для друку Версія для друку 812 переглядів

Не минуло й місяця після привселюдної заяви на вічі у Надвірній керівників правоохоронних структур про їх єднання з народом, як вони все-таки написали заяви на звільнення.

– Це, скоріше всього, був політичний крок, – вважає координатор Надвірнянської Самооборони Віталій Трачук. – Силовики продовжують працювати на своїх посадах. Як, зрештою, і більшість керівників, котрі написали заяви. Це – їхній перший крок як розуміння ситуації. Другий крок –нове призначення, виважений підхід навіть ще до прийняття Закону про люстрацію.

Коментуючи ситуацію, Віталій Трачук продовжив: – Більшість із них написали заяви на звільнення через страх ймовірності радикальних дій стосовно них збоку радикально налаштованих краян, котрі повертаються зі столичного Євромайдану. Деякі із керівників думають, що пройдуть всі етапи люстрації і залишаться на посадах. Інші – що все минеться-перемелеться. Ми ж доведемо справу до логічного завершення. Маємо великі сподівання, що влада прийме закон про люстрацію. Цей процес – досить тривалий. Естонія, приміром, дотепер люструє. Але закон – законом, а найбільша влада – це народ. То ж одна із функцій Самооборони – представників народу – контроль за діями влади. Як приклад – пікет УМВС в області через те, що призначили нового керівника, кандидатуру котрого не погодили з народом. І якщо нас не почують, то створюватимемо Майдани до безкінечності.

Самооборонівці ініціювали проект подання керівниками і претендентами на ту чи іншу посаду їх декларацій про доходи та членів сім`ї за останні 10 років. Такі декларації перевірятимуть, а також звірятимуть із започаткованою на Майдані у Надвірній «Книгою жалю людського», чи немає, бува, на потенційних кандидатів у посадовці скарг від краян, зауважень тощо. Це буде перша така людська люстрація для тих, котрі прагнуть стати керівником, твердить Віталій Трачук і вірить в її ефективність.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!