Газета по-надвірнянськи
 

Затвердили програму мобілізаційних заходів

28 березня 2014, 14:02 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 812 переглядів

У вівторок, 25 березня ц. р., на четвертому пленарному засіданні ХХІV позачергової сесії районної ради шостого скликання депутати хвилиною мовчання вшанували пам`ять національного політика-публіциста, народного депутата України чотирьох демократичних скликань, Героя України В`ячеслава Чорновола та оперативно обговорили майже десяток питань, важливих для життєдіяльності району і країни.

Голова районної ради Василь Попович поінформував, що згідно зі спільним розпорядженням районної ради та райдержадміністарції створена консультативна рада з питань оборони Надвірнянського району, до компетенції якої входить вирішення проблемних питань з організації роботи Надвірнянсько-Богородчанського об`єд­наного районного військового комісаріату та функціонування військової частини у смт. Делятин.

З ініціативи обласної ради триває збір пожертв на заходи мобілізації оборони. Жителі нашого району активно перераховують кошти в єдиний обласний фонд і звітують у районну раду для обліку. За даними районної ради на 24 березня ц. р., від Надвірнянщини надійшло у фонд більше 110 тис. грн., фактична сума значно більша, бо ще не всі прозвітували. Загалом в обласному фонді акумульовано більше 800 тис. грн. Тож внесок нашого району у загальну справу – суттєвий, підсумував голова районної ради і висловив вдячність усім краянам, котрі долучилися до неї. Особливу подяку адресував колективам підприємств, установ, організацій: ТОВ «ЛК Інтерплит Надвірна» (67 тис. грн.), ДПІ в Надвірнянському районі (6 тис. грн.), райвідділу УМВС (9 тис. грн.), КП «Теплокомуненерго» (5 тис. грн.), Добротівської сільської ради (12500 грн.), апарату районної ради (1900 грн.) та багатьом іншим.

Позитивна ситуація також зі збиранням коштів та продуктів харчування для потреб  райвійськкомату (РВК) та військової частини у Делятині. Зокрема, похвально відгукнувся Василь Попович про Ланчинську громаду, котра зібрала півтора тисячі банок різних закруток. Триває процес зміцнення матеріально-технічної бази РВК і військової частини за рахунок пожертв трудових колективів.

У міжсесійний період на прохання райвійськкомісара керівництво районної ради звернулося до Верховної Ради України з приводу внесення змін до КЗпП з метою збереження робочого місця і зарплати військовозобов`язаним на час їх мобілізації.

Керівник районної представницької влади подякував також депутатам районної ради Русланові Андрейчуку, Сергієві Штогрину, Стримбівському сільському голові Любомирові Дубіщаку, громадам сіл Стримби і Лоєви за активну участь у нещодавньому пожежогасінні, закликавши наслідувати їх приклад в екстрених ситуаціях.

Із порядку денного депутати першим обговорили питання про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення у Надвірнянському районі на 2014 рік, із якого доповідав радник голови районної ради Василь Андрейчук. Він, зокрема, констатував, що подібна програма розроблена на рівні обласної ради у зв`язку з оголошенням часткової мобілізації.

Депутати одноголосно підтримали районну програму, яку розробив сектор мобілізаційної роботи РДА, з обсягом фінансування 250 тис. грн. із районного бюджету (130 тис. грн. для РВК і 120 тис. грн. – для військової частини у Делятині). Це сприятиме своєчасній частковій мобілізації, готовності до роботи в умовах переведення військ на воєнний режим, а також забезпеченню надання послуг військовослужбовцям в/ч у Делятині, іншим військовим формуванням України відповідно до Указу в. о. Президента України від 17 березня ц. р. «Про часткову мобілізацію».

Внесли зміни до

райбюджету-2014

Необхідні зміни до рішення районної ради від 3 лютого ц. р. «Про районний бюджет на 2014 рік» обгрунтував начальник управліня фінансів РДА Михайло Обідняк, а також озвучив звіт РДА про виконання райбюджету за 2013 рік.

Згідно із сесійно затвердженим рішенням враховано у доходах та видатках райбюджету субвенцію з області за загальним фондом: 20 тис. грн. спрямовано на погашення заборгованості відділу освіти РДА; 3,35538 тис. грн. – Чорнопотоківській сільській раді; 101,25 тис. грн. – територіальному центру соціального обслуговування; за спецфондом: субвенцію з обласного бюджету – 148 тис. грн. спрямували відділу освіти РДА для погашення заборгованості, а 50 тис. грн. – центральній райлікарні для придбання транспортних засобів за регіональною цільовою програмою розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. Враховано також інші необхідні зміни.

Зменшено бюджетні призначення для Програми розвитку місцевого самоврядування (100 тис. грн.), фінансової підтримки громадських організацій (50 тис. грн.), на мистецькі заходи (257 тис. грн.), проведення навчально-тренувальних зборів і змагань (100 тис. грн.).

Із районного бюджету спрямують 632 тис. грн. обласному бюджету на виконання цільової програми фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення.

Зміни торкнулися фінансування медичної, освітньої галузі району, органів місцевого самоврядування тощо.

Голова районної ради подякував сільським головам за розуміння ситуації, підтримку, котрі прийняли рішення про виділення коштів із бюджетів розвитку територіальних громад району.

Для економного

використання коштів

Районні обранці одностайно затвердили заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів, які запропонував заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець. Вони, зокрема, передбачають: скорочення чисельності автотранспорту районної ради до однієї машини і передачу автомобіля у Делятинський МНВК; скорочення чисельності працівників райради; припинення виплати грошової винагороди посадовим особам органів місцевого самоврядування та держслужбовцям за сумлінну працю; півищення до посадових окладів, доплати, допомоги, премії працівникам бюджетної сфери – тільки у межах фонду оплати праці; енергозбереження; припинення використання коштів райбюджету для проведення заходів із відзначення пам`ятних дат, ювілеїв підприємств, вшанування пам`яті видатних осіб та інших подій (крім днів Конституції, Незалежності, Перемоги, пам`яті жертв Голодомору) тощо.

У зв`язку із ситуацією у країні, призупинено підготовку до Гуцульського фестивалю у Надвірній.

***

Рішенням сесії внесено зміни до назви постійної комісії районної ради. Теперішня її назва – комісія з питань ведення лісового господарства, земельних відносин, екології та аграрної політики.

Депутати підтрима­ли звернення Івано-Фран­ківської обласної ради, прийняте на позачерговій 26-ій сесії до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України із проханням невідкладного вступу України в НАТО (текст звернення – у публікації «Коли майже війна – не до фестивалів» – стор. 3).

Після сесії доповнили склад нещодавно створеної народної ради у районі із числа членів Штабу національного спротиву та громадських активістів, серед яких: Василь Будзак, Тетяна Пришляк, Іван Бурій, Роман Лесюк, Богдан Мушак, Ярослав Лесюк, Іван Яремчук, Микола Забачинський, Богдан Николайчук, Іван Коцько, Михайло Андрійович, Богдан Зеленчук, Тарас Пекарський, Тарас Олендій.

Василь Попович ознайомив присутніх із орієнтовним переліком питань, винесених для розгляду наступної сесії районної ради.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!