Газета по-надвірнянськи
 

До порядку денного на 40-ій сесії

18 квітня 2014, 11:07 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 456 переглядів

Надвірнянської міської ради шостого демократичного скликання 10 квітня ц. р. під керівництвом міського голови Зіновія Андрійовича включено близько сотні питань, життєво важливих для громади міста.

 Щодо внесення деяких додаткових питань до порядку денного депутати попросили перерви для узгодження, що свідчить про серйозний і скрупульозний підхід для їх вирішення.

Ця сесія – перша після революційних подій на столичному Євромайдані, тому міські обранці відразу після виконання державного Гімну України хвилиною мовчання вшанували світлу пам`ять «Небесної Сотні».

Із доленосних революційних подій розпочав звіт про діяльність у міжсесійний період міський голова. Як констатував Зіновій Андрійович, більшість депутатів міської ради були безпосередніми учасниками революції Гідності, починаючи від 24 листопада 2013-го. Вони, як і багато наших краян, зробили свій внесок, щоб змінити на краще долю країни.

Жертовний подвиг Героїв Майдану закликає всіх до повсякденної праці, до втілення задекларованих реформ, у т. ч. адміністративно-територіальної реформи, яка повинна децентралізувати владу, розширити повноваження місцевих громад.

Зіновій Андрійович нагадав, що невирішені у попередні роки проблеми «перейшли» у 2014-ий. Їх необхідно вирішувати усім спільно, разом із комунальними службами та структурними підрозділами. Перед всіма велика відповідальність – втримати ситуацію, незважаючи на нелегкі виклики подій в Україні.

А виклики непрості не тільки політичні, а й економічні. Торік у грудні, коли формували бюджет міста на 2014 рік, керувалися тогочасними тарифами. Вартість енергоносіїв, природного газу, паливно-мастильних матеріалів зростає. Це відповідно вплине на вартість послуг тепло-водопостачання, вивезення й утилізації сміття та ін.

Згідно з новим законодавством, якщо закупівля матеріалів біільше 100 тис. грн., передбачені тендери. Тому працівники комунальних служб навчаються на платних курсах щодо тендерної закупівлі вкрай необхідних будівельних матеріалів, пального, природного газу, запасних деталей тощо.

Якщо раніше типова проблема – недофінансування, блокування Держказначейством, то тепер ще й такий виклик.

Але, як запевнив керівник міста, це не зупиняє, а мобілізує і зобов`язує працювати комплексно над вирішенням проблем. Обнадійливим є обіцяне фінансування проектів, які стали переможцями конкурсів серед органів місцевого самоврядування. Зокрема, завдяки їм уже у травні планують облаштувати сквер біля РБК, капітальний ремонт фасаду  ДНЗ, третій виграшний проект «Європейському місту – європейський парк».

Не зникають із центру уваги дороги. Протягом  останніх двох тижнів уже тричі проводили відповідні наради, обстеження доріг міста, які у компетенції обласних автомобільних служб. Згідно із протоколом про наміри із середини травня до середини жовтня планують відремонтувати дороги на вул. Соборна (від Собору до перехрестя із вул. Січинського), Мазепи (до Богородчанського моста), Грушевського (від маг. «Плай» до вул. Замкової), під`їзних доріг до обласного будинку дитини і дитячої лікарні.

Зіновій Андрійович детально зупинився й на інших аспектах життєдіяльності міста, у т. ч. на проведенні передвеликодньої толоки, подякував колективам і жителям міста, котрі фінансово підтримують Збройні сили України, а також поінформував про мобілізаційні заходи у м. Надвірна.

***

Депутати сесійно затвердили рішення «Про проведення мобілізаційних заходів у м. Надвірна». Серед них: допомога військовим частинам і правоохоронним органам під час їх мобілізаційного розгортання за рахунок місцевих ресурсів; спрямування 132,9 тис. грн. райбюджету для мобілізаційних та цивільних заходів та ін.

***

Сесія погодила заходи щодо економного та раціонального використання коштів міського бюджету, серед яких: призупинення до кінця 2014 р. заповнення вакантних посад; обмеження виплат премій, винагород, підвищень до окладів посадовців; енергозбереження; припинення використання бюджетних коштів для проведення свят, фестивалів, семінарів, проектів, які потребують додаткових коштів тощо.

***

Не менше уваги сконцентровано на виконанні депутатських запитів і звернень, внесенні змін до плану соціально-економічного розвитку.

Депутатський корпус затвердив тарифи на обслуговування будинку № 20 та прибудинкової території на вул. М. Черемшини.

2-ге пленарне засідання 40-ї сесії відбудеться 23 квітня.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!