Газета по-надвірнянськи
 

Дороги Івано-Франківщини: разом із громадою подолати тотальне недофінансування

11 квітня 2014, 14:18 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 505 переглядів

Протягом 2013-го Служба автомобільних доріг Івано-Франківської області отримала фінансування лише 10% від необхідних коштів. Загалом для капітального ремонту 459 км прикарпатських автошляхів щорічно потрібно майже 2 млрд. грн. Про це та про шляхи пошуку необхідних коштів і розподіл субвенції на ремонт доріг йтиметься на сесії Надвірнянської міської ради.

Наведені дані оприлюднили після кількох запитів депутата Івано-Франківської обласної ради Володимира Грабовецького стосовно ремонту асфальтного покриття автошляхів області. Після цього звернення на початку села Пнів з обох сторін дороги встановили дорожній знак, який забороняє рух вантажних автомобілів. Такий самий заборонний знак встановили на усіх в’їздах у м. Надвірна. Тепер згідно із забороненими знаками вантажівки змушені рухатися по об’їзній дорозі «Надвірна-Бистриця» вулицею Кармелюка м. Надвірна та вулицею Мозолівка с. Пнів. Через постійний транзитний рух вантажівок нищиться асфальтне покриття доріг населених пунктів. Проте вимоги встановлених знаків не виконують через вкрай незадовільний стан місцевої об’їзної дороги. Великогабаритний транспорт продовжує руйнувати місцеві автошляхи.

– Об’їзна дорога знаходиться в край незадовільному стані. Працівники «Надвірнянського райавтодору» не спроможні вжити жодних заходів. Окрім того, що важкий транзитний транспорт нищить місцеві дороги, ми ще й наражаємо наших дітей на небезпеку. Через таку безвідповідальність чиновників можуть постраждати як самі водії, так і пішоходи, – коментує депутат Івано-Франківської обласної ради Володимир Грабовецький. Він надіслав депутатське звернення керівництву філії «Надвірнянський райавтодор» з вимогою надати інформацію про фінансування ремонтних робіт протягом минулих років та про виконання робіт з відновлення дорожнього покриття.

У січні ц. р. працювала комісія Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області на рівні заступника начальника служби з обстеження автомобільної дороги «Надвірна-Бистриця». Дорожники склали дефектні акти та кошторисну документацію на проведення ремонту цієї дороги.

У своїй відповіді на депутатський запит «Надвірнянський райавтодор» повідомив, що не в змозі запевнити у виділенні коштів на проведення ремонтних робіт вказаних автошляхів. Райавтодор нарікає на тотальне недофінансування та брак коштів. «Через відсутність мінімального державного фінансування стан автомережі області з кожним роком погіршується. Підвищення цін протягом останніх років на дорожньо-будівельні та паливно-мастильні матеріали з боку постачальників Укравтодору призвело до ще менших об’ємів робіт. Згідно з державними нормами фінансування ремонту та утримання доріг області наш край був фінансово забезпечений коштами у 2012 році менше на 6,7% від річної потреби на дороги місцевого значення. У 2013 році забезпечення передбачили лише на 10% від необхідних коштів. Державні організації області вже 7-8 років працюють у режимі триденного робочого тижня через відсутність матеріалів та фінансування з боку держави», – йдеться у відповіді «Надвірнянського райавтодору».

– За попередньої влади бюджет країни складався з того, що будь-які реалізовані державні проекти, програми та фінансування державних підприємств пов’язані на «відкатах». Чиновник, який приймав рішення, отримував за нього майже половину вартості наданих державі послуг. Тому на фоні отих корупційних схем, гроші, які потрібні на будівництво доріг області, їхню експлуатацію так і не використовували за призначенням. Склалася ситуація, що «люди на місцях» стали заручниками ситуації та безвідповідальної господарської політики попередньої центральної влади. Якщо нам вдасться зламати та викрити корупційні схеми, то гроші, звісно, знайдуться не тільки на будівництво та ремонт доріг, а й на дитячі садочки, школи, будівництво газопроводів у селах Івано-Франківщини та на інші соціальні об’єкти», – вважає депутат обласної ради Володимир Грабовецький.

Така ситуація засвідчує про халатність колишнього державного керівництва у сфері дорожньо-транспортного господарства. Разом з цим проблема катастрофічного стану місцевих автошляхів не залишиться без моєї уваги. Спільно з громадою ми доможимося, щоб кожну копійку виділених коштів вкладали в асфальтне покриття, а не осідала вона у чиновницьких кишенях, переконує Володимир Грабовецький.

 Володимир КУЦЬ.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!