Газета по-надвірнянськи
 

Коли в заручниках вся країна

25 квітня 2014, 13:02 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 523 переглядів

Рух Опору набирає обертів. Уже сформований його штаб, йде робота з розробки та реалізації першочергових завдань.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко вважає, що у непростий для держави час українці мають реально допомогти армії та міліції впоратися із сепаратистами та іншими найманцями чужого режиму. На її думку, немає важливішої справи нині, аніж захистити Вітчизну. Бо Україні оголошена справжня війна. Цинічна, хитра й підступна. Адже на відміну від прямої військової агресії в Криму, на сході нашої країни росіяни задіяли інший сценарій – через диверсійні групи ГРУ та ФСБ. Повстати проти такого свавілля має вся Україна. «Настав час чесно сказати українцям – зараз потрібна допомога кожного», – звернулась до української громади  Юлія Тимошенко.

Об’єднати націю у благородній справі можна єдиним шляхом – створивши народний Рух Опору з небайдужих людей, які готові добровільно захищати державу, переконана лідер «Батьківщини».

Будь-яке зволікання з відповіддю на агресію сусідів може призвести до непоправного – втрати незалежності й цілісності усієї держави. Захищатися від зовнішньої агресії мусимо власними силами. І такі сили є. Десятки тисяч патріотів України готові боронити її рубежі, тож створення Руху Опору сприймають, як надію на порятунок країни.

Чому назріла потреба залучати до оборони країни добровольців? Питання риторичне. Події останніх днів засвідчили, що силовим структурам потрібна допомога. За словами Юлії Тимошенко, «українська армія, міліція, спецслужби перебувають у надзвичайно складному, зруйнованому стані – деморалізованому і абсолютно не готовому для ведення сучасної війни».

Народний Рух Опору у пов­ній взаємодії з владою стане реальною підмогою українській армії, СБУ та МВС. До всеукраїнського об’єднання, за задумом команди Тимошенко, мають увійти військові, дипломати, інтелектуали, а також усі, хто готовий взяти зброю до рук заради високої мети – захисту Вітчизни.

При цьому вона постійно наголошує, що Рух Опору у жодному разі не буде підміняти відповідні державні відомства. Усі свої дії він буде координувати з армією, Службою Безпеки, Національною гвардію, усіма спеціальними підрозділами, аби спільними зусиллями припинити розповзання на території країни російської агресії. Та це не просто рух, який буде підтримувати армію. Це рух, на тверде переконання Юлії Тимошенко, який захистить Україну. Сподіватися більше ні на кого.

Відтак, лідер «Батьківщини» звернулась до всіх, котрі мають військовий досвід, долучатися до Руху Опору. І патріотично налаштовані військові уже відгукнулись на ініціативу Тимошенко. Миттєво сформували керівництво штабу Руху Опору. У нього увійшли колишній заступник голови Служби безпеки України Олександр Скіпальський, екс-командир київського «Беркуту» Геннадій Абрамчук, Герой України Сергій Бондарчук, начальник Головного управління розвідки Міноборони України у 2003-2008 роках Олександр Галака, генерал-лейтенант Головного управління розвідки Міноборони Микола Мельник та голова координаційного центру громадської безпеки України Павло Потерецький. Нещодавно до Руху Опору надійшло поповнення з колишніх працівників розвідки та Збройних сил України: генерал-полковник Микола Петрук, віце-адмірал Ігор Кабаненко, полковник Валерій Садовський, полковник у відставці Олександр Романюк, політтехнолог Денис Богуш, полковник Марат Утюшев.

Досвід і авторитет цих людей спонукає долучатися до Руху Опору навіть тих, кому ніколи не доводилось тримати зброю в руках. Та за нинішніх умов вони готові підставити плече для захисту нації.

Перше засідання Генерального штабу Руху національного опору засвідчило, що роботу по створенню бригад територіальної оборони проводитимуть практично у всіх регіонах. Сам генеральний штаб невдовзі переміститься на Схід країни.

Директор Агенції моделювання ситуацій Віталій Бала одним із перших прокоментував ініціативу Тимошенко: «Якщо той формат, який був анонсований Тимошенко, запрацює, якщо будуть залучені старші офіцери, генерали, які знають, що і як робити, які зможуть навіть консультувати керівництво країни, це буде дуже корисно. Ми маємо об’єднати потенціал цих людей».

На це сподівається уся Україна, яка з недоброї волі сусідів опинилась у заручниках. Час перемовин згаяно. Нині настав час активних дій як влади, так і суспільства загалом. І байдужих у цій справі бути не може.

 Ольга Литвин.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!