Газета по-надвірнянськи
 

Люстрація судової системи – це тільки початок

18 квітня 2014, 11:09 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 434 переглядів

Під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат України Юрій Дерев’янко наголосив, що люстрація судової системи – це тільки початок. Зокрема, він зазначив, що прийнятий напередодні закон № 4378-1 «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» дає можливість покращити судове самоврядування, звільнити й переобрати всіх членів, без винятку, Вищої Ради юстиції і Вищої кваліфікаційної комісії, усіх голів і заступників голів судів, а також притягнути до відповідальності тих суддів, котрі порушували присягу під час подій, пов’язаних із Майданом та виборами. Також притягнуть до відповідальності суддів, рішення котрих визнає Європейський суд із прав людини як такі, що порушили права людини за Міжнародною конвенцією.

За словами нардепа, це, безумовно, важливий крок, але з нього може початися маштабне «очищення» усієї правоохоронної системи. – Сьогодні ми можемо говорити про те, що починається люстрація судової системи. І це тільки перший крок. Нам необхідна люстрація не тільки судової системи, а й СБУ, прокуратури, МВС, у т. ч. чиновників. Він також наголосив, що здобути перемогу, зокрема, отримати підтримку депутатів у голосуванні, не вдалося б без підтримки громадськості.

Як відомо, Парламент України 8 квітня схвалив за основу і в цілому законопроект № 4378-1 «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Документ передбачає проведення перевірки українських суддів для притягнення порушників до дисциплінарної відповідальності і звільнення із займаних посад.

 Прес-служба народного депутата України Юрія Деревянка.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!