Газета по-надвірнянськи
 

Нафтовики подбали про благоустрій

25 квітня 2014, 13:06 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 635 переглядів

Уже 22 роки світова громадськість щорічно відзначає День довкілля. Генеральна асамблея ООН визначила це свято головним у всесвітньому екологічному календарі ще у 1972 році.

В Україні на державному рівні цей день відмічають із 1998 року – кожної третьої суботи квітня. До цього дня приурочують проведення багато заходів, метою яких є залучення громадськості до покращення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел, поширення екологічних знань тощо.

Цьогоріч, як тільки зійшов сніг, нафтовики району розпочали заходи, приурочені до Дня довкілля. НГВУ «Надвірнанафтогаз» та профком підприємства надали допомогу з благоустрою території кільком територіальним громадам. Одна з перших отримала допомогу громада Заріччя, де 24-26 березня спільними зусиллями жителів села та підприємства, котре надало спецтехніку, ліквідували два стихійних звалища. Найбільше з них на дільниці Долішняк на вул. Руднєва вже багато років завдавало шкоди місцевим жителям – часті займання сміття спричиняли викиди їдкого диму в повітря, який отруював усю округу. Через рознесення сміття вітром, що віє тут часто і досить різкими поривами, територія забруднення збільшилась у декілька разів. За багато років існування смітника та через відсутність будь-якого контролю за його використанням тут накопичилось близько 800 кубометрів відходів. Серед них чимало твердого побутового сміття, будівельного й іншого небезпечного для здоров’я людей.

Нафтовики підтримали ініціативу голів селища Битків та села Пасічна у проведенні благоустрою територій цих громад. Їм надали спецтехніку для ліквідації стихійних смітників, розчищення придорожніх канав та розчищення русла річки Розсіч у межах Биткова.

Изображение-033

На виконання розпорядження № 52 від 27.03.2014 р. Надвірнянської РДА «Про проведення в районі заходів з благоустрою територій до Великодніх свят, щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та на підтримку ініціативи колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз», Надвірнянського міського голови і громадських організацій Надвірнянського району, з метою підвищення екологічної свідомості сьомого квітня цього року адміністрація та профком підприємства прий­няли спільну постанову «Про День благоустрою». У ній заплановано масові заходи з благоустрою території підприємства. До її виконання нафтовики віднеслися досить відповідально та сумлінно. 12 квітня, напередодні Вербної неділі, понад 700 працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» провели День благоустрою у кожному зі структурних підрозділів підприємства, висадили 160 дерев, упорядкували 220 кв. м квітників та 8,5 га території підприємства, ліквідували вісім стихійних смітників.

4

Із настанням теплих весняних днів на підприємстві розпочався конкурс на краще утримання території структурних підрозділів, який триватиме до кінця травня. Переможці будуть нагороджені вже у перші дні літа, про їх роботу розповімо у наступних числах газети.

Таке ставлення до довкілля є добрим прикладом для всіх жителів району.

Іван БОДНАРУК,

начальник служби

екології НГВУ

«Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!