Газета по-надвірнянськи
 

Пацієнти «не хочуть», медики «не можуть»

11 квітня 2014, 14:37 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 494 переглядів

На обласній конференції Українського Лікарського Товариства Прикарпаття (УЛТП) обговорили проблемні питання охорони здоров`я в Україні та Прикарпатті, зокрема.

Йшлося про те, що, усунувшись від розв`язання проблем медичної галузі, держава призвела до революційної ситуації, коли пацієнти «не хочуть» такої медицини, а медпрацівники «не можуть» забезпечити їм безкоштовну, доступну та якісну медичну допомогу, тим самим фактично порушуючи ст. 49 Конституції України. Роками не брали до уваги, що охорона здоров’я є питанням національної безпеки. Медичні працівники, роль яких у забезпеченні громадського здоров’я становить всього 10-15%, виявилися заручниками невдоволення населення.

Конференція УЛТП прийняла резолюцію про: координацію спільних дій усіх громадських медичних організацій області щодо сприяння вирішенню нагальних проблем охорони здоров’я, соціального правового захисту медичних працівників, дотримання етико-деонтологічних норм, подолання ганебних проявів корупції; відновлення державної та суспільної значимості професії медика, сприяння відродження її авторитету і престижу; покращення поінформованості населення про реальну ситуацію в сфері охорони здоров’я шляхом створення сайту УЛТП із форумом для інтерактивного спілкування. Зобов’язати департамент охорони здоров’я систематичного звітувати перед громадою,  в першу чергу, про стан фінансування, доходи і витрати; вимогу від керівників органів місцевого самоврядування всіх рівнів  врахування професійної думки медичних громад та медичних громадських об’єднань (асоціацій, товариств та ін.) при проведенні структурних та кадрових змін у системі охорони здоров’я, атестації медичних працівників,  проведенні закупівель тощо; призначення керівників закладів охорони здоров’я, керуючись виключно їх професійними якостями і кваліфікаційними вимогами та нормою безпартійності; вимогу щодо дотримання нормативів  ВООЗ при фінансуванні галузі та ініціювання внесення відповідних змін до ст. 49 Конституції України і ст. 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я; доцільність звернення Міністерства охорони здоров’я України з ініціативою до Верховної Ради України щодо прискорення розгляду і затвердження законопроекту про лікарське самоврядування.

Резолюцію вирішили направити Віце-Прем’єр Міністру України, Міністру охорони здоров’я України, голові обласної ради, голові ОДА, Народній раді, головам районних рад та райдержадміністрацій Івано-Франківської області.

Сергій ЄМЕЛЬЯНЧУК,

головний лікар центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!