Газета по-надвірнянськи
 

Про земельні проблеми

4 квітня 2014, 12:53 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 493 переглядів

Тільки витаючого десь у небесах могла не зачепити публікація «Земля – чия годувальниця» (газета «Галичина» від 22 березня 2014 р. № 43).

У цій статті, зокрема, йдеться, що фермерському господарству такого собі Олександра Бондаренка наказом керівника Держземагентства в області Володимира Боднарчука незаконно передано для розробки документації землеустрою до 4 тисяч гектарів у Долинському, Калуському, Галицькому, Снятинському, Тисменицькому, Городенківському, Рогатинському та інших районах.

Тому часопис «Н. В.» письмово звернувся до відділу Держземагентства земельних ресурсів у районі, щоб дізнатися, «чи має наш район стосунок до описаної в цьому матеріалі земельної ситуації з паями, тобто – чи є у Надвірнянщині масовий збір земельних угідь за межами населених пунктів – сільських пасовищ, вигонів тощо».

Відповідь не забарилася. Як поінформував заступник начальника відділу Держземагентства у районі Сергій Рудяк, до цього структурного підрозділу не надходили жодні документи щодо проектів землеустрою та не погоджувались відповідно до ст. 186-1 Земельного кодексу України.

За станом на час підготовки матеріалу до друку (1 квітня ц. р.) ситуація із землями за межами населених пунктів у районі виглядає більш-менш спокійною, проте це аж ніяк не повинно бути підставою для самозаспокоєння і зниження пильності.

Редакція газети планує разом із читацькою громадою Надвірнянщини «просвітити» проблеми і стосунки власників індивідуальних земельних паїв з орендарями цих паїв, прозорість виконання умов договорів між ними та публічну відповідальність орендарів перед власниками паїв, а також правочинність надання фізичним та юридичним особам земельних ділянок у населених пунктах Надвірнянщини та умови й підстави їх володіння. Чекаємо ваших повідомлень, шановні читачі.

Дарина ОЛЕСЬ.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!