Газета по-надвірнянськи
 

Святочні вітання і дарунки – легендарним повстанцям

25 квітня 2014, 13:21 | Рубрика: Вдячність, Громадськість Версія для друку Версія для друку 680 переглядів

Уже традиційно упродовж останніх років у передвеликодню п’ятницю надвірнянські свободівці з великодніми дарунками відвідали легендарних вояків УПА Дмитра Верхоляка (псевдо «Дуб»), Михайла Юркевича (псевдо «Відважний») та сотенного Мирослава Симчича (псевдо «Кривоніс»). Це – видатні постаті, які своєю участю у національно-визвольній боротьбі українського народу 1940-1950-их роках зробили важливий внесок у розбудову Української Самостійної Соборної Держави.

Надвірнянські свободівці не тільки привітали вояків із великим християнським святом Великодня, побажавши міцного здоров’я, Божого благословення, сили духу, витривалості у такий складний для Української держави період, а й принесли якісні продукти до великоднього кошика.

Відвідали славетних повстанців викладач історії Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату Мирослава Губарчук, депутат Надвірнянської міської ради Валерій Спасюк, керівники осередків  ВО «Свобода» у с. Пасічна Олексій Типусяк та с. Заріччя  Микола Геник.

У Коломиї до надвірнянських свободівців, щоб привітати сотенного УПА Мирослава Симчича, приєдналися депутат Надвірнянської районної ради Михайло Іваночко та очільник Івано-Франківської обл­організації ВО «Свобода», депутат Івано-Франківської обласної ради Василь Попович. Націоналісти подарували сотенному УПА портрет Головнокомандувача, генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.

Мирослав Симчич розповів про свій тернистий, жертовний шлях борця за незалежність українського народу, про події, людей, які вплинули на формування його національної свідомості, активної громадської позиції, про події, які приніс українцям Західної України, так званий, «Золотий вересень», про перебування в юнацькій сітці ОУН, про особливості проходження військового вишколу в УПА, про чудодійне зцілення руки, яка була поранена під час військових дій за Космач, про умови таборового життя під час неодноразового перебування у радянських концтаборах, повстання політв’язнів проти тюремної адміністрації, розповідь про бій за «бандерівську столицю», як її називали більшовики, село Космач, внаслідок якого повністю знищили дивізію НКВС з її командиром, генерал-майором Миколою Дергачовим.

Депутат районної ради Михайло Іваночко зауважив: – На теренах, де діяла УПА, народ уже давно визнав повстанців – у кожному селі Західної України можна побачити збудований за кошти місцевої громади пам’ятник, там і досі згадують імена героїв-упівців, котрі вийшли з їхнього населеного пункту, старше покоління навчає молодь повстанських пісень, закликає брати приклад з українських героїв, які свідомо віддавали своє життя на вівтар Незалежності. І тому нашим святим обов’язком є віддавати належну шану воякам УПА і живим, і тим, яких уже, на жаль, не має посеред нас.

– На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальним є національно-патріотичне і військово-патріотичне виховання української молоді. Адже національно свідома, фізично та духовно здорова молодь є гарантом майбутнього української нації, Української держави. Українська національно-визвольна боротьба першої половини ХХ ст. засвідчила, що саме у найскрутніший період українські національні інтереси захищала така всебічно розвинута молодь: січові, пластові, сокільські та інші молодіжні товариства, які у 1940-1950-х роках стали вояками УПА. Тому одним із  основних завдань  націоналістів є затвердження на державному рівні української національної ідеї, національно-соціальної ідеології, спрямованої на те, щоб на державному рівні впроваджувати у життя «Програму захисту українців, – підкреслила Мирослава Губарчук.

На згадку про зустріч Мирослав Симчич подарував надвірнянським свободівцям документально-художню повість Михайла Андрусяка «Брати Грому», календар-літопис пам’ятних дат УПА та особисті світлини, повідомляє прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!