Газета по-надвірнянськи
 

Церква у Гвозді – твір мистецтва

11 квітня 2014, 14:30 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 528 переглядів

Колектив творців нової церкви Преображення Господнього УГКЦ села Гвозда (архітектор храму – Ярослав Дяків, конструктор – Іван Фігель, інженер-будівельник – Микола Николюк, скульптурна група – Володимир Довбенюк) став лауреатом обласної премії ім. Ярослава Лукавецького (митця світової слави, уродженця Снятинщини) у галузі малярства, дизайну та архітектури і народного декоративно-ужиткового мистецтва у номінації «архітектура». Засновником цієї премії є Івано-Франківська облдержадміністрація.

Як відзначив Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА, церква справді досконала у плані архітектури і дизайн цікавий. Колектив майстрів із Галичини робив розпис, автор скульп­тури Володимир Довбенюк три роки тому вже отримав цю премію.

До речі, за останні 5 років у номінацію «архітектура» обласної премії ім. Ярослава Лукавецького храмові споруди Прикарпаття не потрапляли, можливо тому, що за умовами присудження цієї премії церква має бути завершеною і зданою в експлуатацію. Тому цьогорічне подання церкви села Гвозда виявилось єдиним, а комісія вирішила, що варто б розглядати сакральні споруди з усіх районів.

 Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!