Газета по-надвірнянськи
 

Великопосна духовна віднова у Тисменичанському деканаті

11 квітня 2014, 14:32 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 493 переглядів

Великий піст – час для душі людини, за яку Ісус Христос поклав велику жертву Свого життя, мук, крові та смерті на Хресті. Це час навернення та покаяння.

При співпраці з бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ з питань екології виголошені великопосні екологічні проповіді щодо збереження життя і Божого сотворіння та роздані буклети.

У Тисменичанському деканаті УГКЦ нашого району відбулися у парафіях деканальні Хресні дороги і сповіді, в яких взяло участь багато людей, зокрема, молоді та дітей. Хресні дороги «Героїв Небесної Сотні» у селах із 60 учителів та учнів організувала Гаврилівська ЗОШ під керівництвом педагога-організатора Світлани Сідляр і катехитки Уляни Непеляк із Переросля. Переріслянська і Волосівська школи представили Хресну дорогу «Ненародженої дитини», яку організувала та підготувала директор катехитичної школи Уляна Непеляк.

Люди зі сльозами на очах та покаянням у серці молилися до Бога.

Час навернення до Бога

Із початком Великого посту вже традиційно триває ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння» під егідою Бюро УГКЦ з питань екології. Її мета – допомогти глибше і повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

Прохання до всіх людей доброї волі: бути небайдужими і намагатись усвідомити, що відповідальність за довкілля є невід`ємною складовою віри в Бога Творця і Спасителя всього світу, а також загальнолюдського покликання; зробити екологічний іспит сумління, аналізуючи свою повсякденну поведінку на її шкідливість для природного середовища; протидіяти споживацькому тиску і хворобливому бажанню «мати та володіти»; не купувати непотрібні, але дуже розрекламовані речі. Пам`ятати, що купівля та споживання стимулюють виробництво, яке негативно впливає на стан довкілля; відмовитись від алкоголю та цигарок; обмежити використання електротехніки; замість лампочок розжарювання використовувати світлодіодні; використовувати торбинки з природних матеріалів, а не пластикові пакети; не зривати та не купувати первоцвітів; церкви і кладовища не прикрашати пластмасовими квітами та вінками; об`єднувати свої зусилля у рамках спільних екоакцій, як, наприклад, «Година Землі» (29 березня 2014 р.).

Детальніше про Великопосну ініціативу – на сайті Бюро УГКЦ з питань екології: ecoburougcc.org.ua.

 о. Роман ГРИГОРАШ,

ліцензіат Богослівя.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!