Газета по-надвірнянськи
 

Запроектувати реальну перспективу

11 квітня 2014, 14:45 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 474 переглядів

На семінарі-навчанні із сільськими, селищними та міським головою 9 квітня ц. р. під орудою заступника голови районної ради Івана Степника за участі Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича та заступника начальника відділу аналізу обласних програм та бюджету обласної ради Юрія Цимбалюка обговорили умови участі в обласних конкурсах проектів та програм місцевого самоврядування, у міжнародному швейцарсько-українському проекті підтримки децентралізації в Україні «DESPRO».

Спільними зусиллями обласної, районної ради, територіальних громад і партнерів за результатами конкурсів 11 місцевих громад Надвірнянщини реалізовують проекти, що сприяють не лише розв`язанню актуальних проблем місцевих громад, самостійно вирішити яких вони не в змозі, але й розвивають власне ініціативу місцевого самоврядування на Прикарпатті та районі, зокрема. – В умовах недостатнього фінансування державою соціальних програм, а також соціально-економічного розвитку ініціатива територіальних громад у написанні проектів на обласний конкурс є досить вагомою, – зазначив Іван Степник. До бюджетів сіл, громади яких стали переможцями різноманітних проектів, Цуцилова, Білих Ослав, Гаврилівки, Молодкова, Добротова, Зеленої, селищ Ланчина, Делятина, Биткова на м. Надвірна залучено майже 1,8 млн. грн. з обласного, місцевих бюджетів та організацій-партнерів.

На тверде переконання Зіновія Андрійовича, проекти – це чи не єдиний сьогодні засіб для залучення коштів для вирішення нагальних завдань, поставлених громадою перед владою. Він поділився досвідом з колегами, керівниками самоврядних органів, у підготовці, написанні та супроводу проектів, детально окресливши весь алгоритм необхідних дій. Приміром, лише торік із 18 підготовлених Надвірнянською міською радою проектів виграно два потужних, що сприятиме істотному розвитку міста й громади.

Учасників наради турбувала доля проектів Все­українського рівня. Як поінформував Юрій Цимбалюк, попри те, що Київ зняв усі свої зобов`язання (а це 45 млн. грн. із Держбюджету) обласна рада їх не зняла – очікується, що після президентських виборів ситуація мала б стабілізуватися, підуть транші МВФ, ЄС, – спрогнозував найближчу перспективу Юрій Цимбалюк, закликавши сільських і селищних голів черпати натхнення в оптимістів, щоб, крім бажання займатися політикою, переважала ще й наполегливість зайнятися господаркою.

Крім згаданих уже проектів, написання яких професійно консультував Юрій Цимбалюк, мовилося і про євросоюзівський проект «Регіональний розвиток в Україні». Згідно з ним розроблятимуть обласну регіональну та районні програми розвитку, до чого відповідно долучаться всі територіальні громади. Участь не менше 90 відсотків людей передбачає і проект «DESPRO», що уможливить фінансування, скажімо, проведення водопостачання тощо. Від 100 тис. грн. до 50 тис. грн. місцеві громади мають нагоду заробити, спробувавши себе і в решті обласних конкурсах, як от «Краща спортивна громада», «Краща етнокультурна громада», «Громада кращого дозвілля». Про деталі цих змагів також розповіли на семінарі.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!