Газета по-надвірнянськи
 

Економіка: балансування в умовах кризи

8 травня 2014, 15:01 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 557 переглядів

У День депутата 29 квітня ц. р., під орудою голови районної ради Василя Поповича за участі заступника голови районної ради Івана Степника депутати ознайомилися з порядком денним ХХVІ сесії районної ради, яка має відбутися уже за тиждень, 8 травня ц. р.

У представлених матеріалах сесії сконцентрований широкий інформаційний та цифровий фактаж і це змусило депутатів прискіпливо вивчати їх, дискутувати з приводу найгостріших соціально-економічних питань сьогодення, шукати шляхи виходу із складної ситуації.

Зі звітом районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2013 рік виступив начальник управління економічного розвитку і торгівлі РДА Василь Уніят, котрий також презентував і цьогорічну Програму соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянщини.

Минулорічні показники промисловості, аграрного комплексу та інших сфер господарки району свідчили про не надто високий її розвиток, але не зафіксували значних явищ стагнації економіки. Скажімо, на фоні зниження видобутку нафти, виробництва плити ДСП, меблів торік зросло виробництво нерудних будматеріалів, стабільно функціонувало НГВУ «Надвірнанафтогаз», збільшились обсяги заготівель молока, м`яса.

Для всіх промислових підприємств гостро стоять питання зменшення обсягів реалізації продукції, а значить, збільшення її залишків на складах. І вже зовсім не новиною для депутатського корпусу стали проблеми ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», яке ось уже два останні роки (2012 і 2013) не переробляє нафту.

Проблемний економічний вектор став спрямовуючим у тогоденній депутатській діяльності. Голова районної ради Василь Попович поінформував депутатів про попереднє рішення обласної ради виділити 900 тис. грн. для добудови підвідного газопроводу «Надвірна-Ланчин», решту суми, понад 4 млн. грн., очікують із Державного бюджету. Крім «Нафтохіміка…» в економіці району з`явилася ще одна болюча «точка» – ТзОВ «ЛК Інтерплит Надвірна», де передбачають суттєве скорочення працівників. – І хоча це – приватне підприємство, ми не можемо залишатися осторонь, – наголосив Василь Попович, – оскільки там працюють наші люди. Уже провели спільну з адміністрацією підприємства і контролюючими органами нараду. Прийматимемо відповідне звернення. Нагадаємо, ситуацію з «Інтерплитом» обговорено і на сесії Надвірнянської міської ради, де вже ухвалили відповідний документ.

Ще одне звернення депутати хочуть підготувати і стосовно відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Василь Попович констатував запевнення голови обласної ради про повне фінансування п`яти обласних проектів розвитку місцевого самоврядування, що виграли громади нашого району. Вкрай складною залишається ситуація із відновленням автошляхів. До завершення травневих свят-вихідних районних «автодорівців» не фінансуватимуть (навіть, нема коштів на зар¬плату), прозвучало на одній із нарад за участі керівництва служби автодоріг області. Тим часом нині уточнюють проектно-кошторисну документацію з ремонту доріг «Гвізд-Молодків» та «Зелена-Черник» за кошти ПАТ «Укр¬нафта». Несподіваний поворот подій вніс корективи в реалізацію програми поводження з ТПВ. Через відмову косівчан споруджувати на їх території сміттєпереробний завод, інвестор, про якого свого часу детально розповідала «Народна Воля», призупинив свою діяльність і відновить її при умові погодження не менше 80 відсотків органів місцевого самоврядування області. Загалом справи із залученням інвестицій у район, зокрема, і державу в цілому є маловтішними, бо через події на південному сході Україна стає непривабливою для іноземного капіталу. Сподіватимемось поки що тимчасово.

Під час обговорення звіту депутати порушили ще чимало інших актуальних проблем, що відобразиться у сесійних рішеннях тощо.

Під орудою Василя Уніята депутати також обговорили звіт про виконання районних цільових Програм, затверджених районною радою, та внесення змін до уже чинних.

Про внесення змін до рішення районної ради від 3 лютого 2014 р. № 643-25/2014 «Про районний бюджет на 2014 рік» доповідав начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк. Серед таких змін – зменшення субвенції з Держбюджету майже на 27 млн. грн. на виплату допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, інвалідам з дитинства і тимчасової допомоги дітям. По головних розпорядниках коштів бюджетні призначення зменшили майже на 11 млн. грн.

Ці та інші зміни депутати сприйняли із розумінням у площині сьогоднішнього кризового стану справ у державі.

На Дні депутата заслухали й обговорили доповіді т. в. о. начальника ВДАІ з обслуговування району при УДАІ УМВС Василя Гаджеги про роботу райвідділення ДАІ щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в Надвірнянщині, а також завідувача сектору з питань надзвичайних ситуацій РДА Віктора Рахінського – про стан цивільного захисту населення в районі.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!