Газета по-надвірнянськи
 

Кобзареве слово витає над Прутом

30 травня 2014, 14:11 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 619 переглядів

У неділю, 18 травня відбувся тринадцятий за ліком творчий звіт Ланчинського центру дитячої і юнацької творчості присвячений 200-літтю Тараса Шевченка. На сцені виступали вихованці із своїми пісенними і танцювальними номерами, декламували вірші, а у фойє Народного дому розгорнулася виставка витворів юних майстрів. У Ланчинському ЦДЮТ навчаються ланчинські та із навколишніх сіл школярі.
Як зауважив Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк сьогоднішнє свято, є звітом не тільки дітей, але й їхніх батьків, дідусів та бабусь. – Вони не тільки заохочують дітей для заняття улюбленою справою, а й підтримують морально та фінансово. Допомагають у придбанні інструментів необхідних для навчання, матеріалів та в пошитті костюмів. Щоб комфортно жилося у маленькій країні талантів, під назвою Ланчинський ЦДЮТ, в якому щоденно викладають основний предмет «Життя», усі докладають неабияких зусиль – такими словами промовила методист інформаційно-методичного центру відділу освіти РДА Лілія Івасик. Велику роль у роботі позашкільного закладу відіграє його багатолітній директор Ярослава Недашківська. Теплі і душевні вітання присутнім адресували заступник голови районної ради Іван Степник, депутат райради, начальникм відділу організаційного забезпечення виконавчого апарату райради Іван Забронський та начальник інформаційно-аналітичного відділу, заступник керівника апарату РДА Тарас Дем`янчук.
При вході до глядацької зали Народного дому було весело і гамірно, тут присутніх зворушувало мелодійне виконання ансамблю «Калинонька» із Добротова (кер. Василь Менів). А зір наповнювався красою дитячої фантазії декоративно-прикладного мистецтва та вишивки.
Залунав гімн України, присутні хвилиною мовчання вшанували героїв різних етапів визвольної боротьби за волю України, у пантеоні загиблих – патріоти із Небесної Сотні, де золотими літерами вписано ім`я ланчинця Василя Шеремети. Ведуча Наталя Андрейчук процитувала рядки Володимира Сосюри:
Любіть Україну,
як сонце любіть,
Як вітер, і трави, і води.
У годину щасливу
і радості мить,
Любіть у годину негоди.
На сцену несміливо ступають прославлені ланчинські опришки-шашкісти: п’ятикласник Роман Залуцький, який у першості України у Мелітополі став бронзовим призером і другокласник, дворазовий чемпіон України, срібний призер змагань в Маріуполі Олександр Коваль (шашковим гуртком керує Ігор Белдик). На сцені завирувала українська душевна пісня і запальний гуцульський танок. Неабияк потішили своїм виступом учасники танцювального гуртка «Сонечко» (кер. Уляна Тимінська), а чи не найбільше запам’ятався глядачам танець «Баранята» у виконанні молодшої групи.
Родзинкою цьогорічного звіту стали виступи родинних колективів: керівника фольклорно-етнографічного гуртка Ганни Дем’янчук із своїми дочками Оксаною та Олександрою, а гуртківець Юлія Юсип з Білих Ослав змусила заспівати на сцені свою бабусю Марію, маму Наталю та сестричок Софійку та Богданку. У їх виконанні прозвучали пісні «Зоре моя вечірняя» та «Україно, молюсь за тебе». До речі Юлія Юсип, якій сниться професійна сцена, зворушила і зачепила за найглибші частинки душі піснею «Балада про матір» на слова Бориса Олійника. Поезію майстерно декламували Юрій Ясінський, який прочитав вірш «Реве та стогне Дніпр широкий», а Вікторія Ратушняк – «Рідна мово».
Наприкінці хочеться нагадати, що керівники гуртків Ланчинського ЦДЮТ у березні представили у Косові на обласній виставці-конкурсі «Люби і знай свій рідний край» вишиті нитками та бісером портрети Кобзаря, їх створили майстрині Анастасія Левицька, Оксана Чуревич та Марія Дячук, вирізьблений на дереві Тетяною Паращій, виконаних у стилі ізонитки Галиною Іваночко, у техніці декопажу та квілінгу – Євгенії Брайляк та Ірини Грицюк, з природних матеріалів – Марії Юраш, з гречаної і пшоняної крупи – Світлани Микитюк та колаж фотопортретів Василя Іванішака.

Василь ЛЕВИЦЬКИЙ,
член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!