Газета по-надвірнянськи
 

Крізь призму пам`яті – до почуття відповідальності

30 травня 2014, 13:50 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 619 переглядів

1

Минулотижневої п`ятниці, 23 травня ц. р., Надвірнянщина відзначила свято Героїв, пом`янувши загиблих синів і дочок нації, вшановуючи подвиг нинішніх оборонців незалежної України.
Від пам`ятника Кобзарю у райцентрі учасники урочистостей вирушили колоною до Символічної могили Борцям за волю України. Ходу очолили зі смолоскипами учні Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, активісти Народної Самооборони Надвірнянщини, вояки Надвірнянського Братства ОУН-УПА, а також районна і міська влада, депутати, громадськість краю.
До пам`ятної стели поклали вінки, у почесній варті – пластуни і ліцеїсти.
Незмінна ведуча Галина Чуревич, хор УГКЦ Воздвиження Чесного Хреста (кер. Надія Мацьків), гурт «Легіт» під орудою Віктора Чудновського, хор вояків УПА «Заграва», який очолює Михайло Юркевич, безпристрасно і професійно виконали свої художні номери, що гармонійно доповнювали виступи промовців.
Голови райдержадміністрації Михайло Іваночко, районної ради Василь Попович, міський голова Зіновій Андрійович провели стислий екскурс в історію зародження цього свята.
Згадали провідників української нації Степана Бандеру, Євгена Коновальця, ідеолога – самостійника українського націоналізму Миколу Міхновського… Наголосили, що боротьба за Українську державу триває і лави героїв поповнила вже Небесна Сотня й ті воїни, котрі нині захищають територіальну цілісність на сході України, серед них – і 17 патріотів із Волині, котрі загинули від куль сепаратистів якраз напередодні свята Героїв. Присутні схилили голови у скорботній хвилині мовчання. Панахиду за упокій душ Героїв відправили священики УГКЦ о. Михайло Касіянчук і УПЦ Київського патріархату о. Олег Траско за участі хору УГКЦ Воздвиження Чесного Хреста.
Народний депутат України Руслан Зелик висловив надію, що на київських пагорбах має постати Пантеон Слави українських Героїв, зазначив, що живемо у борг, за рахунок життя тих, котрі загинули на вулицях Грушевського, Інститутській у столиці. На думку парламентаря, після президентських виборів треба реформувати владу, як вимагав Майдан, «розігнати» цю Верховну Раду, оголосити вибори до органів місцевого самоврядування. Руслан Зелик зауважив: – Спокою ще не буде. Але є вже бачення того, що Українська Держава, яка аж тепер народилася на крові Героїв, стоятиме вічно.

2
Депутат обласної ради Володимир Грабовецький наголосив: – Якщо ми сьогодні тут не чуємо вибухів гранат, пострілів автоматів, це не означає, що в Україні – мир і спокій. Це не означає, що все добре і ми можемо сидіти тут у Надвірній, на Західній Україні, сидіти і робити вигляд, що ми нічого не помічаємо. Ми повинні сьогодні бути по-справжньому патріотами, по-справжньому пильними і по-справжньому відповідальними. Герої, які загинули як в минулому столітті, так і під час Майдану, мали вибір. Вони могли втекти за кордон, вони могли взагалі не бути учасниками тих подій. Але вони не побоялися ні репресій, ні куль. Вони пішли відстоювати свою позицію, своє бачення, свою державу. Тому ми сьогодні маємо не забути про це.
Побратимів по зброї, безкомпромісних борців із червоним і чорним окупаційними режимами згадав у своєму виступі голова Надвірнянського проводу Братства ОУН-УПА Михайло Юркевич. Він укотре дорікнув, що УПА й досі на державному рівні не визнана воюючою стороною у Другій світовій війні і з болем констатував той факт, що і нині в незалежній Україні гине молодь… під час справжніх воєнних дій. Колишній вояк УПА переконаний, що настав час діяти рішуче, у ворога «треба стріляти», тобто активніше проводити антитерористичну операцію, вважає Михайло Юркевич.

3
На святі Героїв слово мав учасник революції Гідності, сотник Майдану надвірнянець Тарас Угринчук. Він засвідчив, що Герої Майдану, які вже стали Небесною Сотнею, найчастіше мріяли про щасливе майбутнє в рідній країні. – Мусимо шанувати пам`ять геройськи загиблих хлопців із Майдану і тих, котрі віддають своє життя на східних кордонах України, – каже Тарас Угринчук. – Дуже шкода, що гинуть найкращі. Маємо стати у лави борців, підтримати. Ми на своїх плечах несемо відповідальність за Україну, за її долю і незалежність.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!