Газета по-надвірнянськи
 

Нова Конституція має дати українцям контроль над владою

8 травня 2014, 14:46 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 476 переглядів

– У новій Конституції повинні бути запобіжники контролю за діяльністю нової влади й ефективна децентралізація, – сказав у Парламенті народний депутат України Юрій Дерев’янко. – Громадянське суспільство сьогодні вимагає від парламенту змін до Конституції, які можуть докорінно змінити побудову влади в Україні. Попередня влада зробила все можливе для того, щоб централізувати владу, а теперішня влада повинна зробити все, щоб її децентралізувати.

За його словами, частина жителів України, вимагаючи більше економічних, соціально-культурних прав і повноважень для регіонів, не розрізняє нав’язану ззовні децентралізацію в якості федералізації, яка фактично ослаблює державу.

Юрій Дерев’янко назвав основні положення, які повинні бути включені в оновлену Конституцію. Перше – закріпити повноваження органів місцевого самоврядування з можливим представництвом області, Уряду або Президента для загального нагляду за тим, як здійснюють і виконують закони. Друге – утворити виконавчі комітети районних, обласних рад замість держадміністрацій, а також прийняти рішення щодо коштів.

 Прес-служба народного депутата України

Юрія Дерев`янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!