Газета по-надвірнянськи
 

Підсумки роботи за березень-квітень

12 травня 2014, 15:50 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 526 переглядів

на вівторковій цьоготижневій прес-конференції для ЗМІ Прикарпаття підбив голова обласної ради Василь Скрипничук.
Упродовж цього часу розглянуто 298 письмових скарг, заяв та пропозицій. У березні депутати мали нагоду зустрітися з виборцями під час проведення єдиного Дня депутата. Березень позначений і проведенням безстрокового другого пленарного засідання позачергової 26-ї сесії обл¬ради, на одному із засідань якої розглянули питання про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів в області та про внесення змін до обласного бюджету на 2014 р.
24 квітня голова облради взяв участь у відкритому засіданні у форматі громадських слухань з питань обговорення внесення змін до Конституції України, 27 квітня – у конференції з питань децентралізації державної влади в Україні, що проводило Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства за ініціативи Посольства Швейцарії в Україні. 28 квітня на черговому засіданні Громадської ради місцевого самоврядування при голові обласної ради обговорили основні проекти рішень, які виноситимуть на сесію облради; суспільно-політичну ситуацію в Україні; діяльність обласної ради. 30 квітня на сесії обласної ради розглянули питання: про виконання обласного бюджету за 2013 рік; програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2014 р. та основні напрямки розвитку у 2015-2016 роках тощо. Чималу увагу Василь Скрипничук акцентував на сьогоднішніх військово-політичних подіях, що відбуваються, зокрема, на півдні та сході України. Те, що триває зараз, не війна. Бо, якщо стверджувати, що війна, то легітимне проведення виборів та їх визнання опиниться під питанням, зазначив голова обласної ради. Водночас, за його словами, на Прикарпатті ще не сформували, як планувалося, три батальйони оборони області. Поки що не завершено формування, навіть, одного, хоча кошти спільним розпорядженням голів обласних держадміністрації та ради (сотні тисяч грн.) декілька раз виділяли. Василь Скрипничук сказав: – Для підтримки наших військових зорганізовано фонд, виділено нові кошти з нашого бюджету, обмежено всі інші програми, фінансування окремих програм взагалі припинено. Від нас, органів місцевого самоврядування та державної влади обласного і районних рівнів, затримок немає.
«Левова» частка майже трьох сотень звернень та скарг громадян стосується допомоги на лікування. Тому систему надання таких послуг треба змінювати, впевнений Василь Скрипничук, котрий зі співчуттям і глибоким розумінням ставиться до таких гострих соціальних проблем краян. – Враховуючи останній рік, мене ця система категорично не влаштовує, – щиро зізнався він журналістам. – Маючи непогану зарплату, мені в окремих моментах не вистачало на сім`ю для того, щоб проводити лікування. Можу собі уявити, що роблять люди, котрі отримують пенсію 1,5 чи 2 тис. грн. Те, що маємо депутатський і фонд голови обласної ради, які виділяємо на лікування, цього не вистачає, але і без цього жити не можна.
Голова обласної ради поінформував також про свою позицію щодо адміністративної реформи, а також про те, що не братиме участі в жодних заходах 9 травня ц. р. І хоча за станом на 6 травня (час проведення прес-конференції) жодних інших заяв про ймовірність провокацій на теренах західної України не було, крім заяви віце-спікера парламенту Руслана Кошулинського, все ж це питання з порядку денного не знято і все можливе, наголосив Василь Скрипничук. Щодо протестів проти призначення начальника УМВС в області голова обласної ради переконаний, що влада повинна враховувати думку громадських організацій.
Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!