Газета по-надвірнянськи
 

Потрібно протистояти появі нової кремлівської групи в Україні

12 травня 2014, 15:45 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 581 переглядів

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в інтерв’ю авторитетному американському виданню The Washington Post розповіла, хто зацікавлений у дестабілізації ситуації в Україні, а також – про можливий реванш олігархів.
На її думку, штучні проблеми у східних регіонах влаштовує Кремль. Використовуючи настрої кількох сотень місцевих жителів, диверсанти із РФ керують захопленням будівель, організовують викрадення та вбивства людей. Росіяни намагаються отримати підтримку більшої частини східних регіонів. Своє завдання Юлія Тимошенко вбачає у тому, аби запобігти цьому.
«Я хочу розірвати цей зв’язок. Я хочу подбати про те, щоб люди на сході, які підтримують ці ідеї сепаратизму, отримали більше незалежності, але залишилися всередині української території. Я також намагаюся зробити так, щоб Росія втратила свою базу підтримки, на якій основана ця місія. Це стане першою і частковою перемогою над агресором», – зазначила Юлія Тимошенко в інтерв’ю. Аби завадити планам Путіна, не обійтися без допомоги світових лідерів. Адже сам російський президент не зупиниться. Він вважає себе мало не світовим господарем, якому ніхто не зможе завадити захопити увесь світ. На думку Юлії Тимошенко, реалізація задуманого Путіним почалася, ще коли Росія вдерлася до Грузії. Але тоді світ недооцінив важливість та небезпеку цих подій, вважаючи їх локальним конфліктом. Протягом останніх років російський президент гуртував навколо себе диктаторів з усього світу, гарантуючи їм підтримку та захист. А тепер – взявся до України. І в його планах – захоплення усієї країни.
А от чи вдасться йому це захоплення, багато в чому залежатиме від позиції світової спільноти. Оскільки Путін розуміє лише мову сили, потрібно йому надати адекватну відповідь на його дії. Іншого шляху немає. Російський президент уже показав, що не збирається виконувати Женевські угоди. Більше того: він заперечує і наявність російських військових на сході України.
«Путін думає, що йому вдається дурити весь світ, коли він каже, що на сході України немає російських військових, так само, як він раніше переконував, що в Криму не було російських військ. Я впевнена, що Путін піде настільки далеко, наскільки йому це дозволить західний світ», – зазначила Юлія Тимошенко.
Журналіст зарубіжного видання поцікавилася й іншими темами, що стосуються України. Зокрема, ставленням Юлії Тимошенко до подій після Помаранчевої революції, а також стосунками з деякими опонентами.
На думку Тимошенко, ідеї Помаранчевої революції спаплюжили не стільки суперечки між її учасниками, скільки позиція обраного президента.
«Президент, якого було обрано на хвилі Помаранчевої революції, перебрав усі корупційні схеми, що існували за попереднього президента. Протягом кількох місяців олігархи прийняли нового президента… Через кілька місяців Ющенко зробив вибір, залишившись у контакті з олігархами та звільнивши мене з посади прем‘єр-міністра. Сьогодні існує велика загроза, що наслідки цієї революції не будуть такими, як ми того хочемо, якщо де-факто олігархи залишаться при владі та збережуть контроль», – перестерігає лідер «Батьківщини».
На її думку, Петро Порошенко продовжує історію олігархату в країні. І олігархи зробили ставку саме на нього. Це припущення підтверджується тим, що Порошенко за кордоном зустрічався з деякими опальними олігархами, зокрема, Дмитром Фірташем. Юлія Тимошенко ж впевнена, що у неї є серйозні шанси на перемогу.
«Сьогодні в Україні формується нова кремлівська група, і нам необхідно, наскільки це можливо, протистояти цьому», – вважає вона.
Вона добре розуміє, що якщо програє, то знову може опинитися під прицілом влади. Багатьом не подобається її боротьба з олігархією. Тому правителям хочеться її знищити як політичного опонента. Наприклад, посадити до в’язниці. Колись це зробив Кучма, потім – Янукович. Під час інтерв’ю торкнулися років ув’язнення лідера «Батьківщини». Вона згадала, що проти неї застосовували психологічні тортури, коли її ані на хвилину не залишали саму, не давали вийти з приміщення, стежили за кожним кроком. Та ще й викладали відео з камер спостереження в Інтернет.
В інтерв’ю Юлія Тимошенко зізналася, що у неї була можливість уникнути ув’язнення і втекти з країни, бо її завчасно попереджали про арешт. Але такий шлях – не для неї.
«Я вважала, що якби я це зробила, показала б свою слабкість, це зробило б слабким кожного українця, який хотів протистояти диктатурі – а я не могла залишити свою країну», – підкреслила лідер «Батьківщини».

Андрій ЩЕРБІНА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!