Газета по-надвірнянськи
 

Тут живе нескорений дух українства

12 травня 2014, 15:46 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 560 переглядів

На крилах невичерпної надії стартував дружний родинний колектив Черниківської ЗОШ І-ІІ ст. на районному семінарі учителів німецької мови.
Уроки у 1-му класі – «Ігрові елементи на закріплення вивчених літер» (учитель Галина Зеленчук), у 2-му – «Тварини» (Вікторія Остап`юк), у 4-му – «Весна» (Іванна Остап`юк) засвідчили, що молоді учительки, котрі лише розпочали свій шлях на педагогічній ниві, мають добрі знання методики їх проведення. Уроки унаочнені, використання мультимедій зробило їх чіткими, дітей – активними. Дуже зацікавило четвертокласників кликання весни віршами, піснями, загадками, веснянками.
Молодість є весною життя. В єдності весняної сили та останніх зимових потуг представила школу кафедра вчителів німецької мови на чолі з учителькою вищої категорії Галиною Онуфрак, заступником директора з навчально-виховної роботи школи і наставником молоді. Саме від неї всі дізналися, що школі 118 років, але незважаючи на вік, школа дуже помолоділа. Галина Онуфрак веде гурток знавців німецької мови.
Діти організували Майдан у рідному селі, виступають із концертною програмою перед батьками та сільською громадою, проводять екскурсії.
Виховний захід учителька разом із учнями присвятила темі «Україна». Вражали українські вишиванки і натхнення, з яким виступали учні. Володіли добре німецькою мовою у представленнях історії України, її гетьманів, звичаїв та обрядів. Найболючішими були спогади про столичний Майдан. Перші жертви, Небесна Сотня, «Ще не вмерла Україна»… Під керівництвом учительки дітям вдалося відтворити події Майдану, а також співпережити. Звучали зворушливо пісні німецькою, польською і, звичайно, рідною мовами.
У цих горах живе нескорений дух Чугайстра, підкріплений розмаїтістю вишиванок та непідробною щирістю. Також древній мудрець житиме довіку в стінах цієї школи і допомагатиме у вихованні щирих українців.
Марія СТЕФУРАК,
керівник районного методоб`єднання
учителів
німецької мови.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!