Газета по-надвірнянськи
 

Віру треба шанувати…»

12 травня 2014, 15:59 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 584 переглядів

«Ой на горі жито, жито – на долині овес,
Як задзвонять дрібно дзвони, тоді скажуть усі люди:
«Христос Воскрес! Христос Воскрес»
Символ оновлення матінки-землі, символ возвеличення роду людського, символ перемоги світла над пітьмою, життя над смертю. Все це уособлює свято Воскресіння Христового. Воно є найвеличнішим, найвагомішим для українського народу. Великдень – церковне, національне та родинне свято водночас. Богослужіння цього свята є дуже величні, переважно гімни-прослави Христа Переможця. Празник Пасхи багатий не тільки величними Богослужіннями, радісними співами і глибоко символічними обрядами, але й народними звичаями. Особливий вияв пасхальної радості Великодня відображено у гаївках – величальних піснях, які є надбанням і скарбом нашої релігійної та культурної традиції.
Ось уже який рік поспіль за підтримки і сприяння о. Івана Гедзика, школи та культпрацівників сільського будинку культури біля найстарішої церкви с. Гвізд відбувається свято Великодніх гаївок. Цьогоріч, окрім великодніх днів, свято гаївок продовжили до Томиної неділі, або як у народі кажуть – Провідної.
Недільний день виявився напрочуд сонячним і теплим. Діти й дорослі у вишиванках, жінки у барвистих хустках. По обіді жителі села та численні гості заповнили церковне подвір`я. В одному хороводі разом із священиком та дітьми були батьки, матері, бабусі, адже кожен хотів таким чином висловити радість Воскресіння Христового. «Ой попід гай зелененький горішки трісуться», «Вербовая дощечка, дощечка…» і багато інших пісень, веснянок та гаївок співали усі під мелодії троїстих музик. Хороводи, ігри, забавляння та вести подолянку, білоданчика, сіяти мак, кривого танцю не залишили нікого байдужим. Здавалося, що вся природа і люди тішаться, немов малі діти. Вражала також виставка наших умільців: вироби із глини, тканини, зокрема, глечики, тарілки, рушники, дитячі малюнки на великодню тематику, образи та картини.
Дякую за допомогу Гвіздському сільському голові Василеві Половку, директорові школи Вікторові Муляру, жіночому ансамблю «Любисток», ансамблю «Водограй» (худ. кер. Петро Кепещук), художньому керівникові будинку культури Світлані Ців`юк, учителям Катерині Бойко, Миколі Кепещуку, Тамарі Глек-Яворській, котра представила свої роботи із глини та бісеру, Марії Дзюбі – члену НСПУ, авторові п`ятьох романів, художникові, а також директорові ТРК «Надвірна» Богданові Климковецькому та усім людям, молоді й дітям, котрі своєю участю підтримують і пропагують наші народні традиції та обряди.
о. Іван ГЕДЗИК,
священик с. Гвізд.
Великодні гаївки
А в неділю ранесенько
Дзвони задзвонили,
Як всі люди з Плащаницев
Церкву обходили.

Дрібно дзвони задзвонили,
Як заголосили,
Усіх людей християнів
До церкви просили.

Збирайтеся, християни,
Збирайтеся, люди,
Христос Воскрес, Христос Воскрес,
Христос з нами буде.

На Великдень дзвони дзвонять
Без кінця, без міри.
Тримайтеся, християни,
Христової віри.

Віру треба шанувати
Та й треба любити.
Бо без віри на цім світі
Не можемо жити.

Ой червоне сонце сходить
Та й тепленько гріє.
Христос Воскрес, Христос Воскрес,
Світом володіє.

Христос світом володіє
Без кінця, без міри.
Тримайтеся, християни,
Христової віри.

Віру треба шанувати
Та й треба любити.
Незабаром вже суд Божий,
Всіх буде судити.

Христос Воскрес!
Просім у нього ласки,
Щоб допоміг дочекати
До другої Паски.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!