Газета по-надвірнянськи
 

Знищуйте борщівник Сосновського

12 травня 2014, 15:07 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 492 переглядів

Незнання біологічних особливостей борщівника Сосновського та шкоди, якої він може завдати як екології, так і здоров’ю людей, призводить до значного (неконтрольованого!) поширення цієї культури в районах області та щораз частішого ураження жителів її біомасою.
Борщівник легко дичавіє і проникає в природні екосистеми. Із полів, де його раніше вирощували, «мігрує» районом – на узбіччях, відомчих смугах автомобільних та залізничних шляхів, на сільськогосподарських угіддях, на узбіччях польових доріг, каналів, ярів, балок, заплавах річок і струмків, не¬оброблюваних землях, пустирях, сміттєзвалищах, присадибних і дачних ділянках, обочинах лісів, парках.
Є всі підстави борщівник Сосновського, який раніше культивували, який втратив ознаки культурної рослини, росте й поширюється стихійно (повсюдно!), вважати карантинним бур’яном поки він не зайняв усі терени району, зайнятись обмеженням його поширення й остаточним знищенням.
Нині єдиним методом боротьби з його поширенням є картування зон самосіву та знищення до утворення і дозрівання насіння.
Рекомендуємо використовувати таку суміш гербіцидів: Раундап Макс 6л/га + Альфа Дікамба 0,6л/га + 250 грам аміачної селітри. Для ранцевого оприскувача: на 10 літрів води. Раундап Макс 120 міліграм + Альфа Дікамба 15 міліграм + аміачна селітра 50 грам, які можна придбати в спеціалізованих магазинах, або суміш препаратів зернодар 40 грам/га + чистопол 10л/га + хлібодар 1,5л/га + ПАР корона 0,4л/га. Обробляти два рази за сезон. При цьому слід суворо дотримуватись регламентів і санітарних правил, що виписані на етикетках упаковок гербіцидів. Із нетрадиційних методів знищення – використання дизпалива (солярки).
Згідно зі ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельним кодексом України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міського, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, де він розповсюджений, знищувати його.
Відділ агропромислового
розвитку райдержадміністрації.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!