27 червня відбулася 29-та сесія обласної ради шостого демократичного скликання. Голова обласної ради Василь Скрипничук нагадав, що за час після попередньої сесії облради в неоголошеній війні на сході України загинули ще троє наших краян: Михайло Шемегінський із с. Гарасимова Тлумацького району, Олександр Козолій та Степан Воробець – обидва з Коломиї. Присутні вшанували пам’ять цих вірних синів українського народу хвилиною мовчання. Так само з нагоди 355-ї річниці перемоги над московитами, здобутої під Конотопом українським козацьким військом на чолі з гетьманом іваном Виговським у період першої російсько-української війни 1658-1659 років, на пропозицію депутата Миколи Семенюка було вшановано пам’ять усіх полеглих за волю України з часів козацької доби по нинішній день.
Керівники області вручили медаль «За заслуги перед Прикарпаттям» громадянинові Німеччини Куртові Зіммхену, нині жителю с. Березівки Тисменицького району, котрий в порядку приватної ініціативи організував лікування в клініках Саксонії чотирьох тяжкопоранених під час протестних акцій у Києві жителів нашої області.
Перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Семко поінформував про результати перевірки стану матеріально-технічного забезпечення й укомплектованості 5-го батальйону територіальної оборони, яку здійснила робоча група, створена спільним розпорядженням голів обласної ради та облдержадміністрації.
Відзначивши явний прогрес у цій справі багато в чому завдяки виявленню громадськими активістами упущень у підготовці батальйону та їх виправленню, депутати Василь Попович, Віктор Неміш, Юрій Романюк, представники громадських організацій водночас привертали увагу до необхідності належного матеріально-технічного забезпечення сформованого на базі УМВС батальйону «Прикарпаття» і всіх військовослужбовців, бійців Національної гвардії з нашої області, які нині перебувають або ж невдовзі перебуватимуть у зоні АТО. Дехто висловлював стурбованість тим, що благодійні пожертви трудових колективів і громадян області, які надійшли до створеного при Раді оборони області цільового фонду, стали, по суті, державними й «осіли» на його казначейському рахунку. Тож чи не варто передати їх у «Благодійний фонд оборони Прикарпаття» Координаційного центру швидкого реагування, який би оперативно придбав за ці кошти все необхідне для наших земляків — учасників АТО? Голова ОДА, депутат обласної ради Андрій Троценко з цього приводу пояснив:
– До цільового фонду переказано не лише благодійні кошти, а й гроші з обласного бюджету. Результати проведеної робочою групою перевірки не дають жодних підстав звинуватити будь-кого в тому, що кошти обласного цільового фонду витрачали неефективно. Кожна копійка під пильним наглядом саме завдяки діючому механізмові залучення громадських активістів і відповідних державних структур для контролю за використанням тих коштів. На позачерговому засіданні Ради оборони області 1 липня якраз обговорюватимуть питання про виділення із цільового фонду коштів на закупівлю матеріально-технічних засобів для згаданого батальйону. На інші його невідкладні потреби надходитимуть гроші із «Благодійного фонду оборони Прикарпаття».
Депутати стоячи оплесками привітали звістку із Брюсселя про підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.
Уперше перед депутатами з інформацією про стан законності в області за 2013 рік та перший квартал 2014-го виступив і відповів на численні їхні запитання новий прокурор Івано-Франківської області Ігор Настасяк.
Внесено зміни до обласного бюджету на 2014 рік. До доповідача – директора департаменту фінансів ОДА Галини Карп депутат Наталія Дуб звернулася із запитанням у зв’язку з порушеною на попередній сесії обласної ради міським головою Болехова Зеноном Макотою проблемою недофінансування бюджету цього міста, зокрема його бюджету розвитку й потреб освіти, і критичним коментарем голови обласної ради Василя Скрипничука з того приводу на прес-конференції у вівторок. Г. Карп поінформувала про обсяги фінансування міського бюджету Болехова в нинішніх кризових умовах. В. Скрипничук запропонував зіставити наявні у двох сторін дані про ці обсяги, а для цього потрібно зустрітися керівникам фінансового управління Болехівського міськвиконкому і департаменту фінансів ОДА:
– Я, можливо, тоді різко висловився щодо пана Макоти, а тепер змінив свою позицію і хотів би підтримати його в тому, щоб суперечливі моменти ми узгодили й вирішили питання в позитивному ключі. Я тільки за те, щоб, наскільки це можливо, збільшити фінансування як Болехова, так і інших міст обласного значення та районів.
Депутати затвердили Перелік природоохоронних заходів для здійснення фінансування за рахунок планових надходжень коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2014 році, затвердили додаткові заходи на 2014 рік та внесли зміни і доповнення до Програми енергоефективності області на 2010-2014 роки.
Обласна рада створила Івано-Франківський обласний дитячо-юнацький пластовий центр і затвердила його статут, у новій редакції – статути обласних комунальних закладів та організацій, погодила спеціальні дозволи на користування надрами та надала гірничі відводи. Проаналізовано хід виконання рішень обласної ради про депутатські запити і знято з контролю ряд її рішень про депутатські запити, розглянуто майнові та кадрові питання. Директором комунального вищого навчального закладу «Коломийський педагогічний коледж Івано-Франківської обласної ради» призначено Валерія Ковтуна. Депутати одностайно проголосували за те, щоби продовжити контракт із головним редактором газети «Галичина» Петром Парипою на п’ятирічний термін.
Також обласна рада розглянула питання про координацію інформаційної діяльності та захист інформаційної безпеки держави на території області, прийняла звернення щодо заборони на Прикарпатті «Українського вибору» В. Медведчука. Оголошено заяву депутата Юрія Романюка про його вихід із депутатської фракції «Батьківщина» і складення повноважень голови фракції.
На цьому 29-та сесія обласної ради завершила роботу.
Іван ГАВРИЛОВИЧ,
член НСЖУ.