23 червня у Будинку уряду відбувся брифінг заступника міністра доходів і зборів України Михайла Ноняка.
Перш за все заступник міністра наголосив, що на сьогодні Президент України та уряд поставили завдання керівництву Міністерства доходів і зборів, а незабаром – Державної фіскальної служби вжити всіх заходів щодо знищення корупції та усунення її наслідків.
«Пріоритетом номер один у роботі нової служби має стати створення дієвих систем для забезпечення ефективного захисту процесу наповнення Державного бюджету та ліквідація «тіньових» схем ухилення від сплати податків за участі корумпованих посадовців та підприємців», – підкреслив Михайло Ноняк.
У ході брифінгу він повідомив, що на сьогодні проти екс-чільника Міндоходів та осіб, причетних до скоєння протиправних дій, відкрито кримінальні провадження. Тривають слідчі дії, перевіряють факти, з’являються нові докази.
Встановлено, що колишні високопосадовці Міндоходів організовували функціонування на території України протиправної схеми ухилення від сплати податків – так званої «Програми», до якої було залучено значну кількість підприємств, облікованих у податкових інспекціях різних регіонів. У результаті незаконної діяльності цих підприємств Державному бюджетові завдано збитків на суму понад 6 млрд. гривень.
Також усебічно перевіряють факти незаконного відшкодування податку на додану вартість суб’єктам господарської діяльності, надання протиправних наказів, сприяння реалізації незаконних схем ухилення від оподаткування.
На сьогодні звільнено майже всіх начальників головних управлінь Міндоходів в областях, начальників митниць, а також понад 20 керівників департаментів у центральному апараті міністерства (всього звільнено 161 працівника центрального апарату).
З початку цього року з територіальних органів всього звільнено понад 2 тис. осіб (з них працівників податкової сфери – 1 960, митної – 245).
Загалом за період з 15 березня по 15 червня ц. р. за матеріалами підрозділів внутрішньої безпеки міністерства та його територіальних органів за фактами вчинення посадовцями Міндоходів злочинів у сфері службової діяльності відкрито 88 кримінальних проваджень. За попередніми підрахунками, орієнтовна сума збитків, завданих внаслідок цих правопорушень, становить понад 146 млн. гривень. За результатами розслідування вказаних проваджень такі збитки стягнуть до бюджету.
Із 24 квітня по 15 червня підрозділи внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів України провели 725 службових розслідувань (перевірки). З початку цього року проведено 1 886 розслідувань. На 17% зросла ефективність боротьби з контрабандою та порушенням митних правил. За два місяці заведено 2 348 справ. Окрім того, за період із 24 квітня по 15 червня на 16% зросла сума застосованої конфіскації, у т. ч. часткової, та становить – 20,2 млн. гривень. На 30% зросла сума накладених штрафів – 16,2 млн. гривень.
«Після мого призначення з кінця квітня ми змінили від’ємну динаміку боротьби з митними правопорушеннями – і на 20% зросла кількість результативних справ, за якими прийнято рішення на користь бюджету, а не на користь недобросовісних митників та підприємців. На сьогодні ми викорінюємо практику винесення вироків судів на користь корумпованих злочинців», – зазначив заступник міністра Михайло Ноняк.
Вживають жорстких заходів стосовно боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, запобігання та протидії їх легалізації в органах Міндоходів. із 24 квітня по 23 червня складено 241 матеріал за ознаками кримінальних правопорушень, зареєстровано 189 кримінальних проваджень. Накладено арешт на майно на 231 млн. 724 тис. гривень. На 400 тис. гривень вилучено рухомого майна та відшкодовано збитків на 28 млн. 216 тис. гривень.
Кажучи про Державну фіскальну службу, заступник міністра доходів і зборів наголосив, що в новій структурі не буде місця для корупціонерів. Жодний чиновник, який причетний або підозрюється в участі в злочинних схемах, жодний хабарник не потрапить до нової служби.
«Наша головна мета – це ліквідація корупції, усунення її наслідків та створення дієвої системи протидії її проявам для забезпечення наповнення Державного бюджету», – резюмував він.
Інформаційно-комунікаційний департамент Міністерства доходів і зборів України.