Газета по-надвірнянськи
 

Вони – відновили, ми – збережемо

7 липня 2014, 11:07 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 643 переглядів

Вперше за всю історію сучасної незалежності України з ініціативи та відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації Михайла Іваночка Надвірнянщина відзначила 73-ю річницю Акта відновлення Української держави.

Далекого 1941-го в останній червневий день на площі Ринок у галицькій столиці Львові пролунали надважливі слова про те, що волею українського народу ОУН під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української держави… Із відстані часу та з огляду на нинішню суспільно-політичну ситуацію в країні цей історичний факт, коли тодішня прогресивна частина національно свідомого українства мужньо зважилася на такий відчайдушний державотворчий вчинок, набирає чимраз більшої ваги.

IMG_4668

Вітаючи краян, голова РДА Михайло Іваночко зауважив, що цю подію, на жаль, святкують лише на західній Україні. Акт відновлення Державності засвідчив політичну волю політиків, здатних брати на себе відповідальність. Власне такої політичної волі бракує нинішнім політикам, котрим народ довірив розбудовувати вже незалежну державу. М. С. Іваночко закликав усіх до єдності, боротися до кінця, не опускаючи рук.

На Акті власне відновлення, а не проголошення державності, наголосив у своєму виступі голова районної ради Василь Попович, проводячи паралелі із сьогоденням. Ми по-новому усвідомлюємо цю дату (її відзначення збіглося в часі з відновленням АТО на сході України), зазначив керівник представницької влади району, підкресливши теперішню актуальність історичної  відозви до українського народу не складати зброї, доки не буде України. Зараз триває повномаштабна війна, лік загиблих пішов уже на сотні… Українці відстоюють до кінця єдину, соборну, неподільну державу.

IMG_4684

Про причини, що спонукали ОУН на такий відважний крок, та умови, в яких готувався цей документ, розповів в історичній довідці заступник керівника апарату, начальник інформаційно-аналітичного відділу РДА Тарас Дем`янчук.

 Учасники святкування спільно із священиками УГКЦ та УПЦ Київського патріархату помолились за долю України, вшанували хвилиною мовчання пам`ять полеглих героїв, поклали квіти до могили Борцям за волю України.

За активну громадську діяльність та з нагоди минулого Дня молоді спільними грамотами райдержадміністрації і районної ради нагородили кращих спортсменів Надвірнянщини, серед яких, зокрема, дзюдоїсти Василь Онуфрак, Алла Бегеба, футзалістка Анна Бойко, «летючий» лижник із трампліна Ілля Кулініч.

У цей момент якось по-особливому сприймалися концертні номери, кожен з яких міг би стати основою сценарію, підготовленого методистом РБК Марією Ковальчук. Адже лейтмотив виступів гурту районного проводу Братства УПА «Заграва» під орудою Михайла Юркевича, ведучої Галини Чуревич, солістки Христини Пилип`юк та вокального дуету Віри і Мар`яни Яцюк із Гвозда – натхненна провідниками нації любов до України, жертовна готовність до безкомпромісної боротьби за її волю, тверда віра у перемогу над окупантом – одвічним ворогом Вкраїни, що нині в «одежині» сепаратиста і найманця посмів порушити державний кордон…

Попри журбу і тугу за співвітчизниками, які у ці дні складають своє життя на вівтар новітньої боротьби за Україну, все ж не може бути місця для депресії і стогону. Бо не на сумніви чи безпорадність налаштовують аматори художньої самодіяльності – вокальний дівочий ансамбль та гурт «Відродження» із Пнівського будинку культури, який очолює Ірина Сороцька. Унікальні пісні «Бандерівка», «Гарні вечора» та інші відкрили цілу палітру патріотичних почуттів і просто людських переживань, що гармонійно поєдналися із листом, переданим дівчатами через заступника голови РДА Тараса Олендія молодому воїнові Андрієві Михайленку, котрий зараз у спецпідрозділі МВС «Барс» захищає українські простори. Крім нього, рідну Вітчизну боронить ще один пнівчанин Михайло Савуляк, про якого вже писала «Н. В.». Та й сама Ірина Сороцька виконала пісню «У 45-му році», явтори якої – її мати із товаришками-в`язнями совісті. За національну ідею мати І. Сороцької поплатилася тривалими роками неволі у концтаборах Воркути та спецпоселення на Уралі, звідки і прийшли у цей світ І. Сороцька зі своїм братом…

Як тісно переплітається історія, здавалось би, однієї родини з історією цілого покоління нескорених українців. Дух нації – незнищенний, а, отже, перемога у цій національно-визвольній боротьбі – за нами. Такий висновок урочистостей з нагоди Акта відновлення державності.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!