11 липня 2014, 12:08 | Рубрика: Протести
Версія для друку
792 переглядів
Самооборона Майдану Надвірнянського району поставила перед собою чіткі і конкретні завдання. Серед них – подолання корупції, люстрація, «очищення» влади та налагодження соціально-економічного і політичного життя краю. Розповідає координатор Самооборони Віталій Трачук.
Щодо ситуації з ВДАІ
– До начальника райвідділу ДАІ Романа Мисюка Самооборона на сьогодні не має жодних претензій. Його тимчасово, на час службового розслідування, усунули із посади. Він зараз відстоює незалежність України на Сході. Серйозного злочину начальник ВДАІ не скоїв, хоча правопорушення допустив. Провели службове розслідування і деякі моменти ще не доведені до кінця. Та це й гальмується тим, що ще не призначені керівники правоохоронних органів в області.
Щодо незаконного вибору піщано-гравійної суміші
– Тут усе має відбуватися у законному руслі. Не може керівник села, селища чи міста самовільно вирішувати таке питання. Розумію, що голова будь-якого населеного пункту питання вибору піщано-гравійної суміші повинен узгоджувати на районному й обласному рівнях, із екологічними службами та тими структурами, які безпосередньо відповідають за прибережну територію. Не може бути так, мовляв, я сказав і всі вивозитимуть стільки, скільки захочуть. Мусимо дотримуватися букви закону. Необхідно прийняти відповідні рішення. Такий незаконний бізнес «процвітає» у Делятині, Ланчині, Назавизові, Микуличині, Зеленій, Заріччі та у багатьох інших населених пунктах.
Працівники міліції також неналежно реагують на такі правопорушення, тому ми маємо розглядати відповідність займаним посадам таких правоохоронців. Якщо не реагуватиме міліція, то реагуватиме громада. Прийматимемо виважене і конструктивне рішення.
Щодо прокуратури
– У Самооборони до прокурора району Назара Грицюка є одна вимога: працювати дійсно для людей і продовжити ті перевірки, які розпочаті щодо виявлення злочинів з ознаками корупції та хабарництва в органах виконавчої влади й місцевого самоврядування. А жителі нашого краю допоможуть у цьому питанні.
Щодо райцентру зайнятості
– Призначений керівник цієї служби не пройшов люстрацію і не отримав «вотуму довіри». Ми прекрасно розуміємо, що хтось повинен керувати у районі. Та не повинно бути так, що хтось поїхав у Київ, а звідти, як парашутиста, «закинули у крісло» очільника районної структури. Так не буде, бо ми вже стикалися із подібним явищем і тепер прекрасно бачимо, до чого така безгосподарність довела. Якщо людина матиме квоту довіри, то вона і займе відповідну посаду.
Як відбувається процес перезавантаження влади у районі?
– У ситуації, яка зараз склалася не тільки у районі, але й у державі, прекрасно бачимо й усвідомлюємо, що змінити та усунути старі кадри є дуже важким завданням. Наша вимога – усі чиновники, які працювали при корупційному режимі Януковича, мають бути звільнені. Але розрубати цей злочинний вузол дуже важко. Вони мають пройти відповідний люстраційний процес, якщо не буде до них зауважень, то працюватимуть і надалі. Коли краяни довірять, то така людина має працювати. Процес перезавантаження влади у районі практично не відбувається, бо декілька нових посадовців у владі це – просто мізер. Враховуючи той фактор, що зараз усі зусилля влади спрямовані на стабілізацію і вирішення ситуації на сході України, то як кажуть, немає часу зайнятися процесом очищення влади від старих кадрів.
Наш кор.