Газета по-надвірнянськи
 

100 днів: підсумки роботи

8 серпня 2014, 12:37 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 741 переглядів

Цього тижня голова районної державної адміністрації Михайло Іваночко провів прес-конференцію для районних ЗМІ з нагоди 100 днів свого перебування на посаді керівника виконавчої влади Надвірнянщини.

До уваги читачів – відповіді на найгостріші питання сьогодення району, зокрема, і держави в цілому.

– Михайле Степановичу, за цей період призначення Вас на посаду голови РДА, що Вам вдалося зробити, а що ще «пробуксовує» (результати промислової сільської господарки, стан доріг тощо)?

– Перш за все хочу сказати, що ці три місяці були дуже важкими. Адже Україна перебуває в стані війни і працювати в таких умовах дуже важко. Але, незважаючи на це, нам вдається щось робити для нашого району та громади. Найосновніші питання в районі – боротьба з корупцією та ремонт доріг. У понеділок ми запустили в експлуатацію асфальтний завод. Виготовлено перших пробних 50 тонн асфальту, яким уже покрили деякі ділянки автошляхів у районі. Це показало його нормальну якість.

Ремонтують дороги у напрямку Зеленої, Делятина. Незабаром розпочнуть роботи і в Надвірній: передусім, вулиці Соборна, а також Грушевського. Це – одна з найбільших перемог нашої команди за три місяці. Адже цей завод залишився нам від попередньої влади з великими боргами. Обласна влада залишила понад 150 тис. грн. боргів за газ і світло. З величезними труднощами нам вдалося все розблокувати і завод запрацював. Думаю, дороги матимемо не гірші, як всюди, а, може, навіть, і кращі.

По промисловості. Вдалося зберегти підприємство «ЛК Інтерплит Надвірна», де передбачалося скорочення робітників. У райдержадміністрації відбулася нарада із власником. Вдалося порозумітися, скоротили тільки 5 відсотків. Тепер підприємство реорганізовано, створено безбалансову філію «SWISSPAN LIMITED LTD» з місцем розташування юридичної особи у м. Костопіль Рівненської області. Всі місцеві податки і збори сплачують у бюджет району на тому рівні, що й раніше. Це – позитив також. Адже втрата такого бюджетоутворюючого підприємства – неприпустимо. Тримається «на плаву» і ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Позаяк завод працює, але, принаймні, в гіршу сторону не йде. Навіть, допомагають містові, а коли наші волонтери їхали в зону АТО, то «Нафтохімік…» допоміг пальним. Найголовніше, що завод не руйнується.  Найкраще працює НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Стосовно сільського господарства. У районі працюють два інвестори з обробітку землі – ПСП «Оскар» і ТзОВ «Райз-Прикарпаття», які орендують відповідно 1050 га та 794 га землі. За перше півріччя ц. р. до місцевих бюджетів завдяки укладеним сільськими і селищними радами договорам інвестори заплатили 118 тис. грн. за оренду земельних паїв.

– У системі фінансування держустанов і надходження коштів величезну роль відіграє казначейство. Донедавна робота цієї служби була незадовільною. Який стан справ на сьогодні? Чи є заборгованість з виплати зарплатні та по інших захищених статтях?

– Казначейство й надалі працює в ручному режимі. Адже не вистачає «живих» коштів. Є тільки «віртуальні» й фінансують суто захищені статті. На сьогодні заборгованості із виплати заробітної плати немає. Щодня держава дає «добро» проплатити певні кошти для ремонту шкіл з метою підготовки до нового навчального року. Але, загалом, ситуація плачевна, бо надходять малі суми.

– Що зроблено в районі для створення нових робочих місць? Назвіть цифри, що характеризують ситуацію із безробіттям.

– За станом на 1 серпня ц. р. на обліку в райцентрі зайнятості перебуває 1396 безробітних краян. Працевлаштовано 1032 особи. Створено 65 робочих місць з надання компенсації роботодавцям за працевлаштування безробітних. Професійне навчання пройшли 300 людей. Надано 30 одноразових виплат для організації безробітними власної справи, з яких 21 – молоді до 35 років, 15 особам, котрі проживають у сільській місцевості. У роботах тимчасового характеру взяли участь 587 незайнятих жителів району. Видано 9 ваучерів на підвищення кваліфікації тим, кому за 45 років, з метою підвищення їх конкурентноспроможності на ринку праці.

Нові робочі місця з`являться з початком функціонування асфальтного заводу. 25 робочих місць створено на нещодавно відкритій газорозподільній станції. ПАТ «Укрнафта» планує відкрити ще 2 аналогічні підприємства на території району.

– Який стан справ із підготовкою шкіл до нового навчального року?

– Було проблемним питання фінансування ремонтів. Тому на нараді з підприємцями домовились, що вони дадуть матеріали для ремонту, а ми поступово оплачуватимемо їм. Зараз ремонти у школах завершують.

Подекуди, навіть, перекривають дахи. Підприємцям уже проплачено 40 тис. грн. за виконані різного виду роботи. І це – важливо. Ще під час визвольних змагань УПА Роман Шухевич говорив: «Діти повинні вчитися», незважаючи на військові дії… Так і зараз. Якщо діти отримуватимуть правдиві знання, то ми в перспективі матимемо державу. І тому я вдячний підприємцям. Без їхньої допомоги було б важко.

– Незабаром розпочнеться опалювальний сезон. Назріває необхідність економити газ. Планується, щоб Івано-Франківська область використала газу на 30 відсотків менше. Яким чином це робитимуть у районі?

– Уже тепер у центральній райлікарні КП «Теплокомуненерго» встановило два котли на вугіллі та дровах. Тож у лікарні вже скоротять використання газу. Будемо ставити котли на альтернативних видах палива, використовувати електроенергію, дрова, частково – вугілля. Ми не маємо стільки газу, щоб повністю використати на свої потреби. Для побутових споживачів газу вистачить, а підприємства змушені економити. Бо, якщо не витягнемо цих 30 відсотків, то блакитний вогник буде просто гаснути. Якщо Урядові вдасться домовитися з європейськими постачальниками газу, то, може, щось і зміниться. Але сумніваюсь, бо чуємо тільки заяви про допомогу, але саму допомогу щось не дуже хочуть надавати.

Зрештою, треба самим собі допомагати. Українці – велика нація. Мусимо вийти з цієї ситуації. Я в цьому впевнений.

– Чи є відпрацьовані варіанти постачання дров для споживачів?

– Недавно спілкувався з керівниками Держлісгоспів. Вони забезпечують школи дровами повністю. Думаю, якщо громадяни звертатимуться, то це питання можемо відпрацювати і з цим проблем не виникатиме.

– Наповнення районного бюджету. Яка перспектива на друге півріччя з його виконанням?

– Скажу відверто: гірше, як торік, не буде. Є невеличке перевиконання. Нам вистачить цих коштів до кінця року, щоб ми покрили заробітну плату. Якщо не вистачатиме 1,5-2 млн. грн., то ця невелика сума не може стати проблемою для району. Думаю, область нам допоможе в кінці року. Але є велика ймовірність, що ми витягнемо без боргів.

– Що стоїть за інформацією про створення загону добровольців із 120 чоловік (у повному спорядженні) для охорони будівель владних і правоохоронних структур?

– Роту мали створити не для охорони владних структур, а для охорони стратегічних об`єктів. У нас їх дуже багато. Це – і «Нафтохімік Прикарпаття», і газові станції… Зараз питання створення цієї роти охорони трохи «зависло в повітрі». Хоча люди пройшли комісії. Одначе, нині – проблеми з мобілізацією і з людьми, котрих треба відправити на вишкіл у Мукачево Закарпатської та Яворів Львівської областей, щоб опісля зробити ротацію тих, котрі нині в зоні визвольних змагань на сході України. Думаю, до питання створення роти повернуться після проведення часткової мобілізації, що триватиме 45 днів.

– На розширеному засіданні ради оборони району 24 червня підтримано пропозицію військового комісара Володимира Ярмошука допомогти сім`ям тих військовослужбовців, котрі служать у зоні АТО. Скільком сім`ям і чим допомогли за станом на час проведення інтерв`ю?

– Дуже багато допомогли. Особисто я зі свого депутатського фонду (3 тис. грн.) витратив майже всі кошти. Ще залишилося 500 грн. Понад 20 тис. грн. на допомогу зі свого особистого фонду голови обласної ради витратив мій побратим Василь Скрипничук. У районі створений районний фонд допомоги. Крім того, райдержадміністрація спільно з районною та міською радами організували дві поїздки в зону АТО до бійців 5-го батальйону територіальної оборони. Минулого тижня для бійців відвезли цілу «фуру» допомоги депутат районної ради Віталій Котляров, активіст Самооборони Ярослав Сушириба та представники Надвірнянської сотні Самооборони. А днями від них повернулися Олег Туєшин, Віталій Котляров та активісти смт. Битків, котрі доставили 5-му батальйонові вантаж більше, як на 30 тис. грн. І знову є список необхідних речей для наступного рейсу в зону АТО. Працюємо над цим щодня. І – найсвіжіша інформація. До нас також звернувся начальник міліції. В області формують ще один загін із 95 міліціонерів. Їх відправляють спочатку до Львова, а потім – у зону визвольних змагань. І знову треба допомагати, забезпечити бронежилетами, касками.

– Ваш прогноз – коли закінчиться АТО? З`явилася інформація, що керівництво держави планує до Дня Незалежності.

– Це вже, навіть, не антитерористична операція. Це – визвольні змагання. Це є продовження українсько-російської війни, що триває вже 360 років… Ця визвольна війна може тягнутися довго. Але на даному етапі йде до того, що ми зможемо звільнити нашу територію від терористів. Хоча, зрозуміло, що це – російські окупанти, військові РФ. Складно сказати, що до Дня Незалежності. Адже Крим – в їхніх руках…

І друге. Продовжується Революція Гідності. Мало що змінилося у нашому районі, в області і, практично, нічого не змінилося у державі. Старі чиновники як були, так є і далі. Вони «перефарбувалися» і далі роблять свою чорну справу. Особливо – що роблять в армії: з усіх сторін йде тотальна зрада. Приміром, ще 3 березня віддано наказ захищати територію Криму, зачистити «зелених чоловічків». Чомусь не послухали тодішнього міністра оборони Ігоря Тенюха, а, навпаки, його усунули. Тому, що за свої два тижні перебування на посаді він звільнив усіх членів ФСБ, котрі є в нашій армії. А після призначення іншого міністра їх усіх повернули. І ми потім отримали наслідки: збитий ІЛ-76, де загинули 86 наших військових, вертоліт, де загинули наші хлопці з Івано-Франківська. Дуже багато зради. При спілкуванні з вояками, котрі нині в зоні АТО, вони констатують факти, що зрада продовжується. І десь хтось на цьому наживається. Як кажуть, комусь – війна, а комусь – мати рідна. Важко сказати, як воно буде. Сподіваюсь, що ми переможемо.

Але Революція продовжується до повного очищення влади. Поки не пройде люстрація. Мають бути усунені від влади колишні комуністи, кучмісти, кадебісти, усі, котрі служили Януковичу, котрі мали зв`язок із минулим. Повинні прийти нові люди… Люстрація – запорука успіху кожної держави…

– Деякі експерти стверджують, що є велика ймовірність того, що ті, котрі воюють на сході України, зокрема, добровольчі батальйони, після завершення бойових дій можуть повернути на Київ і «спитати» чиновників найвищого рангу чому так було (не вистачало амуніції, не координували дії і т. д.)

Вони цього і не приховують, що після зачистки терористів повернуться у Київ… Впевнений, що так і буде. Бо хлопці там, у зоні АТО, зараз – на межі зриву і налаштовані дуже серйозно повернутися на Київ…

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

    

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!