Минулого четверга, 7 серпня ц. р., під керівництвом голови районної ради Василя Поповича відбулася 27-а сесія районної ради шостого скликання з участю голови райдержадміністрації Михайла Іваночка, його заступників та керівників структурних підрозділів, Надвірнянського міського, селищних і сільських голів, представників підприємств, установ, організацій, громадських активістів району і ЗМІ.
Опісля традиційного виконання Державного Гімну та спільної молитви усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглих українців у першій та другій світових війнах і тих, котрі у наші дні віддали своє життя, захищаючи територіальну цілісність України під час бойових дій у східних областях.
Голова районної ради представив призначених у міжсесійний період першого заступника голови РДА Андрія Крицького та заступника голови РДА Тараса Олендія, керівника апарату РДА Миколу Кравчука, начальника управління соціального захисту населення РДА Івана Гурмака, побажавши їм успіхів на нелегкій ниві служіння громаді району.
Привітав також депутата районної ради, директора Переріслянської ЗОШ І-ІІІ ст. Богдана Сорочинського із 60-річчям, вручивши подяку голови районної ради, а також із днем народження депутата районної ради Миколу Стельмащука.
Одностайно депутати підтримали запропонований порядок денний, включивши до нього додаткові питання, і регламент роботи.
Голова ради старійшин с. Пнів Михайло Плитус просив включити у порядок денний болюче й актуальне питання про незаконне, на його думку, вилучення земель за межами села. Дійшли згоди, що воно спочатку потребує вивчення фахівцями і профільними постійними комісіями районної ради.
Підтримали принципи відбору резервістів
Голова районної ради запропонував підтримати звернення обласної ради та інших органів місцевого самоврядування щодо формування принципів відбору резервістів для призову в армію, озвучивши їх тезисно.
Принцип 1 – черговість призову з огляду на економічну діяльність: першочергово призивати громадян із числа добровольців, котрі пройшли строкову військову службу і мають досвід військової справи, та відставних офіцерів, зокрема, ЗСУ, органів МВС, СБУ, МНС, котрі спеціально підготовлені для цього державою і знаходяться на державному забезпеченні. У другу чергу – чоловіків із числа біженців, оскільки вони роботою не забезпечені, внеску у дохід району не роблять, а потребують бюджетних коштів. Крім того, вони добре знають обстановку на місці бойових дій, місцевість і жителів, що сприятиме успішному проведенню АТО. У третю чергу – із числа незайнятих безробітних осіб, знятих з обліку у центрі зайнятості і непрацевлаштованих. У четверту чергу – із числа державних службовців від меншої кваліфікації, оскільки система держслужби і так потребує скорочення бюджетного забезпечення та чисельності кадрів. У п`яту чергу – працюючих осіб, неспеціалістів народного господарства за погодженням із адміністрацією місця праці. В останню чергу – висококваліфікованих фахівців з обов`язковим погодженням із керівниками, без яких робота підприємства може бути зірвана або зупинена, що призведе до зменшення надходжень до бюджету і згортання виробництва, тому що на виробниках тримається економіка держави.
Принцип 2: пропорційність призовників із сільської та міської місцевості.
Принцип 3: можливість участі у підтриманні армії шляхом надання матеріальної та фінансової допомоги взамін призову (мобілізації) в армію як варіант підтримки Збройних сил та уникнення ухилення таких осіб від призову в армію через інші схеми.
Принцип 4: збереження та дотримання законодавчо встановлених пільг при відборі резервістів (призовників) при призові (мобілізації) в армію.
Це звернення до Президента України та Міністра оборони районні обранці підтримали.
Про депутатські звернення
Сесійно також підтримали звернення і запити депутатів: Сергія Штогрина щодо необхідності маркування російських товарів та поширення акції «Купуй українське»; Богдана Цюрака – щодо встановлення і дотримання графіку пасажирських перевезень у Делятинському напрямку від райцентру, особливо після 19-ї год.; Володимира Вірстюка – про ремонт доріг у с. Молодків (водночас він подякував за встановлення підстанції, яка покращила якість послуг з електропостачання); Віталія Котлярова – щодо оподаткування земельних ділянок у користуванні РЕМу; Андрія Карманського – щодо спорудження дитячого майданчика і завершення вуличного освітлення; Ігоря Писклинця – про необхідність перевірки встановлених тарифів для пасажирських перевезень та культури обслуговування.
Затвердили звіти РДА
Начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк доповів про виконання районного бюджету за перше півріччя ц. р. та обгрунтував зміни до рішення райради від 3 лютого 2014 р. № 43-25/2014 «Про районний бюджет на 2014 рік».
За перше півріччя ц. р. надходження до загального та спеціального фондів райбюджету склали 271352,4 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 248709,8 тис. грн., у т. ч. дотація вирівнювання – 113734,5 тис. грн., субвенція з державного та місцевих бюджетів – 134975,3 тис. грн.
Надходження доходів загального фонду без врахування трансфертів – 118,6 відсотка до плану і більші від торічних за цей період на 717,2 тис. грн. Виконання планових показників дохідної частини до річних призначень – 53 відсотки.
Видатки загального та спеціального фондів райбюджету проведено на 277277 тис. грн. (91,4 відс. до призначень на перше півріччя ц. р.).
Основну питому вагу в загальному обсязі видатків займають виплата зарплати, оплата за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії та інші захищені статті бюджету – 96,6 відс.
Фінансування усіх розпорядників коштів райбюджету здійснювали в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни, виконання заходів економного, раціонального використання коштів.
У звітному періоді прийнято два розпорядження про виділення 30 тис. грн. із резервного фонду.
Депутати затвердили звіти РДА про виконання райбюджету за перше півріччя ц. р. та використання коштів резервного фонду. Також проголосували за зміни до цьогорічного райбюджету.
Посприяти засобами захисту
Т. в. о. начальника райвідділу УМВС Іван Кавінський поінформував про стан законності, боротьби зі злочинністю, результати діяльності райвідділу міліції, відповів на запитання і попросив сприяння у забезпечення засобами захисту для 10 правоохоронців району, котрих найближчим часом можуть відправити у зону АТО. Пообіцяв також вивчити інформацію голови районного Братства ОУН-УПА Михайла Юркевича і дати конкретну відповідь.
Уточнену інформацію першого заступника голови РДА Андрія Крицького про виконання запитів депутатів районної ради взяли до уваги, враховуючи, що реальне виконання більшості з них залежить від ситуації в державі.
Не менш скрупульозно заслухали і взяли до уваги інформацію заступника голови районної ради Івана Степника про виконання попередніх рішень районної ради.
***
На цій сесії звітували про роботу постійні комісії районної ради з питань охорони здоров`я та соціального захисту населення (голова Василь Монастирецький) і з питань ведення лісового господарства, земельних відносин, екології та аграрної політики (голова Іван Забронський). До обох комісій входять по 7 депутатів. Зауважень до їхньої діяльності не було.
Не забувати про сім`ї загиблих
Сесія затвердила: районну програму підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадянського протесту у період із 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровільних загонів, котрі брали участь в антитерористичній операції у східних областях України.
Затвердили програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Надвірнянському районі на 2014-2015 рр.
Також – зміни до рішення районної ради від 10 березня 2011 р. «Про Комплексну цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту населення та території Надвірнянського району від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру на 2011-2015 роки».
Районні обранці взяли до уваги інформацію про хід виконання рішення районної ради від 8 травня ц. р. «Про стан цивільного захисту в районі»; призначили на посаду завідувача комунального підприємства «Аптека № 100» Людмилу Кунько; затвердили КП «Теплокомуненерго» тарифи на послуги теплопостачання та гарячого водопостачання для бюджетних установ та інших споживачів; прийняли у спільну власність територіальних громад в особі районної ради адмінбудівлю на майдані Т. Шевченка, 19, передавши її частину в оперативне управління Івано-Франківському обласному лабораторному центру Держсанепідемслужби України; затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,8326 га для облаштування та обслуговування свердловини № 13-Південний Гвізд, під`їзної дороги до неї; облаштування опор електропередач і дороги до підстанції, розташованої за межами населеного пункту с. Стримба; дали згоду відділу культури РДА та центральній райлікарні на продовження й укладення договорів оренди із ПАТ «КБ «Приватбанк».
***
Підтримано звернення облради із вимогою заборони Компартії України та Всеукраїнського громадського руху «Український вибір», а також звернення фракції ВО «Свобода» з вимогою дострокового припинення повноважень парламенту цього скликання, які опублікуємо у наступному числі газети.
***
Голова районної ради Василь Попович ознайомив із питаннями, які планують включити до порядку денного наступної сесії, а голова райдержадміністрації Михайло Іваночко закликав гідно відзначити у районі 23-ю річницю Незалежності України та День Державного Прапора.
Орися СПІВАК «Народна Воля»