Група учнів Тисменичанської ЗОШ І-ІІІ ст., зорганізована завідувачем шкільної бібліотеки Мартою Павлюк, напередодні 23-ї річниці Незалежності України впорядкували у центрі рідного села символічну могилу Борцям за волю України, а також пофарбували у синьо-жовті кольори огорожу навколо цього пам`ятного для односельчан місця. До речі, фарбу придбали за власні та кошти небайдужих тисменичанців.
Сумлінно попрацювали учні Вікторія Костик, Олег Белей, Олег Костик, Станіслав Пленюк, Євген Бойчук, Володимир Яніцький, Ілля Павлюк.
Марта Павлюк – активістка сільського рухівського осередку з перших днів у 1990-их роках, ініціатор та організатор багатьох національно-патріотичних акцій у Тисменичанах. Малолітньою разом із батьками зазнала поневірянь від кількарічного більшовицько-енкаведистського насильницького вивезення у Сибір. Їй дуже болить українська справа, особливо у нинішні дні, коли кровоточить Донбас і Луганськ, де світло незалежності нашої Вітчизни зіткнулось у жорстокому двобої з азіатсько-путінською агресією. Марта Павлюк зацікавлює школярів до прочитання не лише програмової літератури, а й творів на історико-національну тематику, проводить з читачами «круглі столи», читацькі конференції, диспути тощо.
Вельми примітно, що своїм прикладом свідомої українки Марта Степанівна об`єднує молоду паросль тисменичанців. Вони усвідомлюють, що справедливість на сході України має обов`язково восторжествувати, бо уже весь цивілізований світ відвертається, мов від прокаженого, від зловісної загарбницької політики кремлівської верхівки.
Розпочалась маштабна, досі не бачена і, навіть, не уявлювана громадянська непокора у центрі і в глибинці Росії. Свідченням цього є проведення кілька місяців тому в Москві 50-тисячного демократичного віча, яке різко засудило нинішній політичний курс путінського вождизму. Мужні, а то й насправді героїчні вчинки московської молоді у цьогорічні серпневі дні, коли розмалювали синьо-жовтими кольорами «висотку» та електроопору у центрі Москви, коли намалювали таку ж смугу на Красній площі, коли у Магадані, де роками каралися українські патріоти, цього літа встановили тризуб, коли молодь і свідомі громадяни Росії старшого покоління без боязні виступають за регіональні референдуми під гаслом «Досить годувати Москву!» щодо надання справжньої федеративності, економічної, соціальної і, навіть, політичної свободи потужним російським регіонам – Новосибірську, Санкт-Петербургу, Ставрополлю, Кубані та іншим. Шириться рух, аби вільними ставали національні республіки і народності Росії, серед яких і залита кров`ю від рук кремлівських карателів Чечня, а також Якутія, Тюмень, Мордовія, Башкирія, Татарстан, Кубань, у котрої ще не до кінця вирване українське серце і душа.
У цьому контексті, думається, що варто налагоджувати особисті і загальнокласні чи загальношкільні контакти українських школярів зі своїми ровесниками у Донбасі і Луганську, особливо у Росії. Як тут може знадобитися звичайне листування, а також інтернетні можливості. Молоді українці мають чудову можливість порозумітися із ровесниками, передусім, у національно-державницькому, історико-пізнавальному, культурно-духовному аспектах. Не марнувати час, хворобливо захоплюючись різношерстними комп`ютерними іграми, а своїми знаннями і патріотичною позицією дбати про солідний внесок в українську перемогу. До праці!
Вадим ШУФЛІН,
студент Інституту історії, політології
і міжнародних відносин Прикарпатського
національного
університету
ім. В. Стефаника.