Газета по-надвірнянськи
 

Тут виховують таланти, плекають мистецтво

12 вересня 2014, 13:29 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 367 переглядів

Важливими  завданнями дитячого спеціалізованого мистецького навчального  закладу є надання початкової мистецької освіти через пізнання світового і вітчизняного мистецтва, народної творчості та національної культури, розвитку почуття прекрасного, формування здатності розуміти і цінувати твори мистецтва. Саме в цьому напрямку успішно працює педагогічний колектив Надвірнянської дитячої художньої школи. Викладачі школи велику увагу приділяють збереженню та примноженню місцевих національних традицій декоративно-прикладного мистецтва Гуцульщини, активізації творчої діяльності та професійної підготовки учнів для здобуття фахової вищої освіти.

Фундаментальні основи художніх дисциплін, таких як рисунок, живопис, композиція, скульптура, історія мистецтва та предметів за вибором, викладаються у школі з урахуванням регіональних особливостей та профорієнтації учнів. Пріоритетними завданнями школи є відродження та популяризація давніх видів українського мистецтва – декоративної скульптури, витинанки, гобелену, декоративного живопису.

У навчальному закладі наявна сучасна навчально-матеріальна база, що забезпечує викладання предметів художнього циклу на належному методичному та фаховому рівнях. Створені сприятливі умови для виконання навчальних планів у повному обсязі. Школа забезпечена сучасним комп’ютерним класом, що дає змогу викладати комп’ютерну графіку.

Навчальний процес забезпечують 10 висококваліфікованих фахівців, котрі мають спеціальну вищу освіту (в основному це випускники художнього відділення Інституту мистецтв Прикарпатського університету), регулярно беруть участь у районних та обласних виставках, міжнародних фестивалях та конкурсах, обмінюються досвідом на семінарах та методичних об’єднаннях, проводять майстер-класи, конференції, надають консультативну та методичну допомогу молодим спеціалістам.

Колектив школи неодноразово відзначений грамотами, подяками та преміями відділу культури і туризму районної та обласної держадміністрацій. Про це свідчить велика кількість грамот, дипломів та інших нагород у архіві школи. Членів педагогічного колективу неодноразово нагороджували грамотами Міністерства культури України.

Школа має значний рейтинг участі учнів у творчих конкурсах різних рівнів. Серед учнів художньої школи є переможці обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учасники конкурсів відзначені дипломами, грамотами, грошовими преміями та іншими видами заохочення. Протягом шести років вихованці школи ставали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Єднаймося ж, брати мої». Кілька років поспіль учні школи є активними учасниками та переможцями Міжнародного гончарського конкурсу «Здвиг в Опішному».

Надвірнянська дитяча художня школа є співорганізатором Всеукраїнського фестивалю колядок «На Рождество», Міжнародного фестивалю «Для Бога я створю найкраще…», Всеукраїнського етнофестивалю «Дженджур фест».

Щороку влітку на базі дитячої художньої школи, згідно з типовими навчальними планами проводять пленери у 1-4 класах. У школі розробили єдину в області програму спільно з відділом у справах сім’ї, молоді та спорту РДА із проведення пленерних відпочинково-оздоровчих таборів із 14-денним перебуванням на території заповідника «Горгани» (старші класи) і на території школи (1-2 класи).

Метою пленерів є зустрічі з видатними діячами художнього мистецтва, вивчення історії мистецтв рідного краю, міфів та легенд Прикарпаття; ознайомлення зі звичаями та традиціями етнографічних груп, які проживають на даній території; вивчення впливу їхньої культури на загальну спадщину; екскурсії по музеях і виставках району та області; вивчення різноманітних технік виконання етюдів; популяризація здорового способу життя; формування загальної культури відпочинку та оздоровлення.

Підсумком такого методичного підходу є   велика кількість студентів, котрі систематично вступають до різноманітних вищих мистецьких навчальних закладів України (понад 160 учнів) та за кордоном.

Перспективою розвитку школи є її інтеграція до вищих мистецьких навчальних закладів різних рівнів акредитації. З метою продовження навчання вищої мистецької освіти наших випускників, надання їм відповідного диплому на здобуття професії школа має можливість стати філіалом коледжу або інституту. Надвірнянська дитяча художня школа є осередком культурно-мистецького життя міста та району.

У 2012 році управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації атестувало з відзнакою Надвірнянську дитячу художню школу.

Все вищевикладене дає підставу рекомендувати колектив Надвірнянської художньої школи на здобуття премії ім. Надії Попович у галузі образотворчого та народного мистецтва у номінації «Образотворче мистецтво».

Анатолій ГРИЦАН,

директор Інституту мистецтв.

Богдан БОЙЧУК,

завідувач кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв

Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника,

кандидат мистецтвознавства, професор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!