Газета по-надвірнянськи
 

Вчимо англійську з дошкільного віку

26 вересня 2014, 13:19 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 455 переглядів

Напевно, вислів «Чим більше мов знає людина, тим вона багатша» чули всі. Проте у наш час ця фраза стає особливо актуальною. На щастя, сьогодні юне покоління має  всі шанси для ефективного та успішного опанування іноземних мов.

Вивчення англійської мови у дошкільних  навчальних закладах у Надвірній – відносно молода справа. Уже третій рік малята мають змогу вивчати іноземну мову з дошкільного віку.

Ви можете запитати: «Невже маленьким дітям під силу вчити чужу мову, слова та фрази?». Діти в цьому віці дуже допитливі: їм подобається чути, бачити, дізнаватися щось нове та незвичне. Важливо, щоб цей процес відбувався у цікавій формі, а саме – ігровій. Для дітей гратися – природно; вони вчаться, граючись. Тому на заняттях  з англійської мови задіюється багато ігрових методів.  Це не навчання з елементами гри, а гра з елементами навчання.

Безперечно, роль учителя головна, адже потрібно правильно мотивувати та викликати інтерес у малят. Бо можна із самого дитинства прищепити бажання до вивчення іноземної мови або ж навпаки – відштовхнути. Багато залежить і від самої дитини: її активності, допитливості, пам’яті та розумових здібностей. Тому потрібно відчувати кожну дитину і виходити з її особливостей.

Діти-Квітка-Карпат

Різні види діяльності на занятті сприймають діти позитивно. Хтось любить співати, хтось малювати або ж складати пазли. То, чому ж не задіяти ці ігри в контексті вивчення англійської мови? Що подобається малюкові – можна перетворити на навчальний процес, непомітний самій дитині. Створення правильної атмосфери на занятті сприяє тому, що дитина сама тягнутиметься до знань. Тоді вчитель уже не буде вчитель, а старший друг, який завжди готовий допомогти знайти відповіді на всі дитячі запитання.

Вважаю за обов’язок сказати і те, що вчитель, (так само, як і батьки), повинен запастись терпінням. Недаремно говорять: «Діти, мов квіти». У кожної квітки свій період дозрівання. Так само і в дітей: хтось може швидше зрозуміти, запам’ятати, відтворити почуту інформацію, а комусь потрібний час для осмислення. Але будьте певні – посіяне зернятко рано чи пізно принесе плоди. Тому не потрібно одразу вимагати результатів, а просто чекати на момент, коли дитина відкриється самостійно. І тоді процес навчання проходитиме приємно та результативно для усіх.

Аліна БІЛОУС,

керівник гуртка англійської мови ДНЗ «Квітка Карпат».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!