Газета по-надвірнянськи
 

Як навчатимуться у школах у цьому році

12 вересня 2014, 13:31 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 330 переглядів

За результатами всеукраїнської селекторної наради Міністерство освіти і науки України рекомендувало такий графік навчання: перший семестр – із 1 вересня по 30 грудня 2014 р., другий семестр – із 26 січня по 29 травня 2015 р.

Осінні канікули рекомендовано провести із 29  жовтня до 2 листопада, а із 31 грудня р. до 25 січня – зимові. Весняні вакації для учнів загальноосвітніх шкіл триватимуть лише із 25 березня по 29 березня. Тобто у міністерстві вирішили економити методом скорочення осінніх і весняних канікул, а зимові, навпаки, продовжили на десять днів. Окрім того, педагогам і школярам доведеться відпрацювати чотири суботи. Вчителі ж отримають чотири вільні від роботи дні.

До речі, як повідомив начальник відділу освіти РДА Михайло Винник, у нашому районі зберегли 20-процентну доплату за престижність учительської праці, хоча у ряді районів Прикарпаття таку доплату суттєво зменшити.

Характерністю цьогорічного навчального року стане те, що шестиденки не буде, хоча про це останнім часом циркулювали різноманітні чутки. На жаль, держава не надрукувала підручники для всіх предметів учням шостих класів загальноосвітніх шкіл. Як повідомили на конференції освітян Прикарпаття, ці підручники можна «завантажити» на сайті Міносвіти. Учителів краю на згаданій конференції вітав новопризначений директор департаменту освіти і науки ОДА Максим Дойчик, заступником начальника цього департаменту призначений Іван Будзак.

У системі освіти нашої області триває реорганізація, якої передусім потребує мережа загальноосвітніх шкіл. Нині в області є 158 малокомплектних шкіл або шкіл, де навчаються менше 5 учнів. Із такими навчальними закладами нині проблема стоїть гостро, передусім фінансово. Вартість утримання одного учня – 28-35 тис. грн. на рік, а держава виділяє лише 8 тис. грн. У нашому районі у двох школах – Надвірнянській школі-інтернаті та Фитьківській ЗОШ І-ІІІ ст. офіційно ще не погоджені кандидатури керівників цих навчальних закладів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!