Газета по-надвірнянськи
 

Зима видасться важкою

26 вересня 2014, 13:20 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 327 переглядів

На черговому засіданні колегії райдержадміністрації під головуванням голови РДА Михайла Іваночка обговорили важливі питання для господарки району, зокрема, про виконання бюджету за перше півріччя ц. р., про готовність закладів освіти до нового навчального року та їхню підготовку до опалювального періоду. Скурпульозно обговорили готовність до опалювального сезону підприємств паливно-енергетичного комплексу і житлово-комунального господарства та медичних закладів району, ремонт доріг у районі, а також готовність до роботи в осінньо-зимовий період.

Учасники засідання виконали Державний Гімн України і хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять борців за волю України. Першочергово, Михайло Іваночко представив оновлену колегію, до якої увійшли: голови районної ради Василь Попович і Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, перший заступник та заступник голови РДА Андрій Крицький і Тарас Олендій, керівник апарату РДА Микола Кравчук, заступник керівника апарату-начальник відділу з питань запобігання та виявленню корупції, оборонної і мобілізаційної роботи РДА Іван Бурій, голова райкому профспілки працівників держустанов Богдан Вінтоняк, Гвіздський сільський голова Василь Половко, директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру Володимир Гринішак, голова об`єднаного профкому вільної профспілки медиків Надвірнянщини Надія Толкачова.

 Щодо виконання бюджету, то, як проінформував начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк, із Державного місцевими бюджетами отримано трансфертів у сумі 239060,7 тис. грн., у т. ч. дотації вирівнювання 113734,5 тис. грн. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло (без врахування трансфертів) 36334,4 тис. грн. – Протягом першого півріччя виплати із захищених статей виконані, – зазначив Михайло Обідняк. Голова Верховинської об’єднаної державної фінансової інспекції Роман Ванівський оприлюднив результати контрольно-ревізійної роботи в установах, підприємствах та в організаціях Надвірнянського району.

Начальник відділу освіти РДА Михайло Винник детально зупинився на стані дошкільної, шкільної і позашкільної освіти. Зокрема, дошкільною освітою охоплено 63% дітей (у місті – 91%, у селах – 49%). У черзі на влаштування у дошкільні заклади перебуває більше як 300 дітей, з яких – 200 із сільської місцевості. Частковому вирішенню цього питання посп­рияє завершення будівництва ДНЗ у Білих Ославах і другої черги загальноосвітньої школи у Биткові, що дасть змогу перепрофілювати її у навчально-виховний комплекс. Також вдалося, за активної роботи Краснянського сільського голови Василя Завальнюка, відкрити ще дві групи у ДНЗ. За словами Михайла Винника, у планах – відновлення роботи ДНЗ «Ялинка» у Середньому Майдані. Щодо шкільної освіти, то тут вдалося зберегти мережу освітніх закладів. Загальна чисельність учнів зменшилася і зараз вона приблизно складає 14000 дітей. Найбільшим проблемним залишається будівництво загальноосвітньої школи у Чорному Потоці, бо теперішня перебуває  в аварійному стані. Також на порядку денному і добудова шкіл у Красній, Назавизові та Биткові. Недостатнім є виділення коштів на організацію гарячого харчування для учнів початкових класів, зазначив начальник відділу освіти РДА. Гаряче харчування для учнів старших класів відсутнє у Ланчинській ЗОШ І-ІІ ст., Надвірнянському ліцеї, Цуцилівському і Добротівському НВК.

За словами начальника відділу житлово-комунального господарства РДА Тараса Угринчука, підприємства паливно-енергетичного та  житлово-комунального господарства виконали всі передбачені заходи із підготовки до роботи в осінньо-зимовий період. Актуальним є зменшення споживання газу на 30% і тому відділ РДА спільно із підприємствами теплоенергетики розробив відповідний план організаційно-технічних заходів. Також до опалювального періоду готуються лікарські заклади району, сказав головний лікар центральної райлікарні Сергій Ємельянчук. Більшість закладів готові, на сьогодні ще відбуваються необхідні роботи із переобладнання газового опалення на електричне у Делятинській міській лікарні, планують замінити вхідні двері у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Камінне та Середній Майдан. Необхідно замінити і на потужніший котел опалення у Бистрицькій лікарській амбулаторії ЗПСМ і забезпечити опалення у Ліснотарновицькому ФАПі.

Щодо стану доріг, то ця проблема є надзвичайно кричущою і задавненою. Як проінформував начальник філії «Надвірнянський райавтодор», у період з 1 січня по 30 серпня ц. р. виконано робіт на 1,7 млн. грн. Виконані роботи із ліквідації ямковості на автодорогах Івано-Франківськ – Надвірна, Делятин – Саджавка, Надвірна – Бистриця, Делятин – Яблунів, Битків – Білозорина та Гвізд – Молодків. Також відновлено роботу асфальтного заводу та установки виробництва чорного щебеню і проведено реконструкцію бітумбази у Лісній Тарновиці зі збільшення виробничих потужностей підготовки чорнов`яжучих матеріалів у закритих ємностях.

Ця зима не видасться легкою для України, бо російська агресія спрямована не тільки на військове вторгнення, а й на економічну і паливну руйнацію країни. Та віримо, що завдяки спільним зусиллям різних гілок влади і  жителів нашого міста, сіл і селищ вдасться скоротити споживання природного газу і таким чином вкласти свою цеглину в економічну стійкість і незламність України.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!