- Народна Воля - http://volya.if.ua -

28-а сесія районної ради

Posted By Модератор On 17.10.2014 @ 12:59 In Політика | No Comments

відбулася 9 жовтня ц. р. під головуванням заступника голови районної ради Івана Степника, який після вручення спільно з головою райдержадміністрації Михайлом Іваночком відзнак цьогорічним лауреатам районної премії ім. Надії Попович акцентував на дотриманні під час виборчої агітації вимог чинного законодавства про вибори народних депутатів України службовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування.

Першочергово депутати погодили порядок денний сесії, врахувавши пропозиції постійних депутатських комісій та президії районної ради. Підтримали також депутатські запити і звернення: Дмитра Підхомного – про необхідність включення в обласну програму соціально-економічного розвитку на 2015 р. робіт із реконструкції Надвірнянської ДЮСШ ОР із добудовою плавального басейну у Надвірній та будівництва Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст., щоб уможливити використання уже виготовленої кошторисної документації; Василя Гаврищука – про потребу заміни покрівлі або реконструкції даху Фитьківської школи та спільний з Іваном Забронським його запит – про проведення до 1 грудня ц. р. техоглядів трансформаторних електропідстанцій та інших заходів для стабільного і належного електропостачання в осінньо-зимовий період, коли на них зростає навантаження у зв`язку з опалювальним сезоном; Ігоря Андруняка – прохання до прокурора району поінформувати про виконання Кодексу цивільного захисту України і перевірити законність відчуження об`єктів цивільного захисту населення у районі за останні 23 роки; Володимира Черленюка – про аварійний стан ліній електропередач у присілку Шевелівка Делятинської селищної ради; Сергія Штогрина – про термінову організацію якісного харчування учнів Стримбівської школи.

***

Депутати  внесли зміни до рішення районної ради № 643-25/2014 від 3 лютого ц. р. «Про районний бюджет на 2014 рік». У доходах та видатках соціального фонду районного бюджету врахували субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Субвенції з бюджетів Фитьківської сільської ради (7 тис. грн. для придбання матеріалів для поточного ремонту спортзалу місцевої школи та подарунків учням) і Бистрицької сільради (52,140 тис. грн. для придбання меблів для класів і капітального ремонту туалетів школи) – відділу освіти РДА; Делятинської селищної ради (50 тис. грн. для придбання котлів для місцевої міської лікарні) – центральній районній лікарні.

Зменшено на 10 тис. грн. поточні видатки на Програму розвитку місцевого самоврядування; надали фінансову підтримку ГО «Студентський спортивний клуб «Автомобіліст». Збільшили видатки загального фонду Ланчинського селищного бюджету на ремонт автомобіля для утилізації ТПВ. Видатки на виконання Програми модернізації освітлення населених пунктів району на 2013-2015 рр. (60 тис. грн.) спрямували на освітлення центральних доріг і вулиць сіл Верхній Майдан, Заріччя, Ланчин, Парище. Зменшили бюджетні призначення управлінню соціального захисту населення (субвенція з обласного бюджету).

Перерозподілено бюджетні призначення райбюджету у межах головних розпорядників коштів. У межах затверджених видатків райбюджету надали фінансову допомогу громадським організаціям району.

***

Розглянувши пропозицію Фонду комунального майна району, депутати погодились передати приміщення площею 74,9 м2  за адресою: м. Надвірна, вул. Котляревського, 4а в оренду на один рік ГО «Народна Самооборона Івано-Франківської області», а ГО «Федерація спортивного та бойового самбо Івано-Франківської області» передають в оренду на один рік 28,8 м2 приміщення на другому поверсі будівлі на майдані Шевченка, 19 у райцентрі.

***

Про стан підготовки до опалювального сезону в районі доповідав перший заступник голови РДА Андрій Крицький. У підготовленій письмовій довідці конкретизовано роботи роботи з підготовки до опалювального сезону у КП «Надвірнаводоканал», КП «Теплокомуненерго» районної ради, ТзОВ «Струмок» та «Альтернатива Інвест», житловому фонді, закладах освіти та охорони здоров`я району.

Дуже важливо під час цього сезону зменшити споживання природного газу теплопостачальними підприємствами на 30 відсотків. Для цього відділ житлово-комунального господарства РДА спільно із підприємствами теплоенергетики розробив план організаційно-технічних заходів. Згідно з ними та рішенням сесії Надвірнянської міської ради відключено житлові будинки від централізованого опалення на вул. Кобринської, 12, Руднєва, 15 та Ломоносова, 4, 5, 12. КП «Теплокомуненерго» встановило два котли на альтернативному паливі (дровах) у котельні Надвірнянської ЦРЛ. Замінено дерев`яні вікна на енергозберігаючі у Пасічнянській ЗОШ І-ІІІ ст. Проведені роботи у Делятинській музичній школі щодо заміни газового котла на твердопаливний, а також розробляють графік зміни канікулярного режиму. У всіх бюджетних закладах передбачено зменшення температурного режиму і додаткове встановлення електроприладів для економії споживання природного газу.

РДА направила перелік об`єктів щодо влаштування котлів на альтернативних видах палива, які можуть фінансувати за рахунок субвенції згідно з постановою Кабміну.

Коригування тарифів для ТзОВ «Альтернатива Інвест» і «Струмок» обговорять на сесії міської ради.

Сесія взяла до уваги цю інформацію РДА, зобов`язавши керівників підприємств ЖКГ та бюджетної сфери забезпечити готовність до роботи в осінньо-зимовий період, зменшити споживання газу на 30 відс. і ліквідувати заборгованість всіма категоріями споживачів за надані комунальні послуги.

Частина конкретних запитань депутатів і сільських та селищних голів поки що залишились відкритими.

***

Не менш активно районні обранці обговорили ситуацію щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). В інформації РДА чітко зазначено, що проблема збирання, вивезення, переробки та знешкодження ТПВ різко загострилася і є однією з нагальних у всіх населених пунктах. Накопичення відходів є джерелом екологічної небезпеки та соціальної напруги. Полігон ТПВ у с. Пнів вичерпав свій ресурс. Нині сміття із району вивозять на полігони у с. Рибне Тисменицького району та смт. Богородчани. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович деталізував умови й обставини можливого облаштування у майбутньому сміттєсортувальної лінії в урочищі «Чобіток». На все потрібні кошти.  Орієнтовно на кінець жовтня ц. р. запланований приїзд у Надвірну іноземних інвесторів щодо визначення умов обслуговування об`єкта для сортування й утилізації ТПВ.

Сесія ухвалила звернення районної ради до Верховної Ради України, в якому окреслені екологічна небезпека від накопичення ТПВ, обмеженість місцевих бюджетів для її вирішення, обгрунтоване прохання щодо запровадження у місцевих бюджетах збору за операції поводження з відходами. Для цього потрібно внести зміни до чинного законодавства України.

***

Схвалено також звернення до Верховної Ради України, Міністерств юстиції та аграрної політики і продовольства України. У ньому йдеться про стурбованість наслідками дії ст. 122 Земельного кодексу України про розмежування земель державної і комунальної власності, якою передано повноваження РДА щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів Головним управлінням Держземагентства в областях.

Внаслідок цього за межами м. Надвірна та с. Пнів ГУ Держземагентства в Івано-Франківській області забрало у користувачів земельні ділянки площею 25 га і передало у власність громадянам, котрі ними користувалися. Про ситуацію з такими ділянками у с. Пнів інформував голова ради старійшин цього села Михайло Плитус.

Особливо насторожує швидке встановлення правоустановчих документів на ці ділянки (2-3 тижні) із наступним терміновим переоформленням їх комерційній структурі, а жителі району оформляють такі документи не менше півроку.

Тому депутати просять внести зміни до ст. 122 Земельного кодексу України, наділивши РДА повноваженнями за погодженням з органами місцевого самоврядування права передачі земельних ділянок за межа­ми населених пунктів із земель державної власності у власність або в користування.

***

Заступник голови РДА Тарас Олендій доповів про профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі та створення умов для якісного дозвілля молоді району. Депутат Ігор Андруняк застеріг, що на обліку в обласному наркодиспансері перебуває більше 1700 осіб із нашого району віком від 18 років. Звучали пропозиції обмежити роботу розважальних закладів району в нічний час.

У рішенні з цього питання депутати передбачили низку важливих заходів.

***

Сесія обговорила пропозицію управління соціального захисту населення РДА (нач. Іван Гурмак) і внесла зміни до рішення районної ради від 7 серпня ц. р. № 776-27/2014 «Про районну програму підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадянського протесту в період із 21 листопада 2013 р. по 24 лютого 2014 р., військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які брали участь в антитерористичній операції у східних областях України», передбачивши для матеріальної підтримки 70 тис. грн. із райбюджету.

За пропозицією цього ж управління внесено зміни до рішення районної ради від 14 листопада 2013 р. № 529-21/2013 «Про районну комплексну Програму соціального захисту населення Надвірнянського району у 2013-2016 роках» із виділенням 30 тис. грн. для покращення житлових умов багатодітних сімей, в яких є інваліди.

***

Районні обранці затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 47,41 га для ведення фермерського господарства за межами населеного пункту с. Волосів жителю с. Цуцилів Миколі Миркевичу; дали згоду КП «Теплокомуненерго» на списання основних засобів, а також затвердили цьому підприємству тарифи на послуги тепло- і гарячого водопостачання для бюджетних установ та інших споживачів; затвердили розпорядження голови районної ради; запропонували питання для обговорення на наступній сесії.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

 


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2014/10/28-a-sesiya-rajonnoji-rady-2/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.