- Народна Воля - http://volya.if.ua -

70-ти річчя – управлінню соціального захисту населення РДА

Posted By Модератор On 17.10.2014 @ 13:00 In Соціальне | No Comments

16 жовтня 1944 року рішенням Надвірнянської районної ради створено відділ соціального забезпечення у складі 4-ох працівників.

У післявоєнні сорокові роки працівники соціального захисту займалися призначенням державних допомог сім’ям військовослужбовців, яких призивали у діючу армію та направляли на фронт. Відповідно до постанови РНК СРСР від 16.07.1940 року № 1269 призначали державні пенсії інвалідам війни по інвалідності, сім’ям загиблих військовослужбовців – по втраті годувальника, робітникам та службовцям – пенсії по віку.

Уже у п’ятдесяті роки у зв’язку з прийняттям постанови Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956р. № 1173 затверджені списки виробництв і професій на роботах із важкими умовами праці, що стало можливим призначати державні пенсії на пільгових умовах по Списку 1 та Списку 2.

У шістдесяті роки (1964р.) встановлено державне пенсійне забезпечення для осіб із числа членів колгоспів, колгоспних спеціалістів, які мали вищу або середню спеціальну освіту і працювали за спеціальністю в усіх ланках колгоспного виробництва, головних бухгалтерів, механізаторів колгоспів.

Відділ соціального забезпечення у жовтні 1993 року переіменували у відділ соціального захисту РДА. Відповідно до прийнятого у грудні 1993 року Закону України «Про державну службу» працівники відділу стали державними службовцями. Відповідно до наказу від 13.07.1995 року відділ соціального захисту реформовано в управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Сьогодні в цьому управлінні працює 61 працівник, у т. ч. 59 державних службовців. До складу управління входить 9 відділів та 2 сектори.

Відповідно до покладених завдань управління займається призначенням та виплатою всіх видів державних соціальних допомог, житлових субсидій та пільг; встановленням статусу та соціальним обслуговуванням інвалідів, ветеранів війни та праці; проводить нагляд за правильністю призначення та виплати пенсій, призначених райуправлінням Пенсійного фонду України, забезпеченням реалізації державної соціальної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці працівників установ, підприємств, організацій усіх форм власності району.

Іван Гурмак,

начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2014/10/70-ty-richchya-upravlinnyu-sotsialnoho-zahystu-naselennya-rda/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.